Створений за української копродукції фільм "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини

. Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

Фільм спільного виробництва Словаччини, Чехії та України "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини.

Про це повідомила команда фільму у Facebook.

Стрічка представлятиме Словаччину серед претендентів на номінацію "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".

Фільм створено за участі режисерів Івана Остроховського і Павола Пекарчика. Українським продюсером виступив Денис Іванов.

Стрічка "Фотофобія" розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім'ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, й хлопчику не дозволяють виходити назовні.

Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв'язок зміцнюється, діти знову знаходять сміливість відчути сонце на своїх обличчях.

"Коли ми приїхали в Україну з гуманітарною допомогою навесні 2022 року та влаштувалися жити поряд із біженцями в метро, ​​ми зрозуміли, що погляд світу буде на лінії фронту", — зазначають режисери.

Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

Фото надане пресслужбою "Артхаус Трафік"

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що фільм покажуть у програмі Giornate degli Autori в межах Венеційського кінофестивалю. А пресслужба кінофестивалю повідомила, що стрічка отримала приз Europa Cinemas Label Award.

Україну ж на "Оскарі" у 2023 році представлятиме фільм "20 днів у Маріуполі". Це режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

До створення картини долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм розповідає про початок повномасштабної війни в Маріуполі, про напад російських окупантів на місто 24 лютого 2022 року та показує 20 днів майбутніх подій, зокрема бомбардування житлових кварталів і пологового будинку, життя людей в блокадному місті, нескінченні обстріли тощо.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media