7-й Київський тиждень критики представив програму "Фокус: Україна — Польща": очікуємо 6 прем'єр

Афіша 7-го Київського тижня критики. Київський тиждень критики\Facebook

Сьомий Київський тиждень критики, що відбуватиметься з 12 по 18 жовтня в кінотеатрі "Жовтень", презентував програму "Фокус: Україна — Польща".

Про це повідомляє пресслужба фестивалю.

Програма охоплює шість прем’єр сучасних гітів українського та польського кіно. Куратори фестивалю обрали три стрічки, які найкраще формують уявлення про стан польського кінематографу. Водночас команда кінокритиків з Польщі обрала три фільми, що відображають український кінопроцес, із його жанровими та авторськими пошуками.

Відбір польських стрічок зробили куратори Київського тижня критики Дарія Бадьйор, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов і Анна Дацюк. Вони також модеруватимуть обговорення.

У відборі українських картин взяла участь польська сторона: головред кіножурналу "Екрани" Мілош Стельмах, кіножурналістка Марта Балага та кінокритикиня Ельжбета Ольжацька.

Які фільми увійшли до програми "Фокус: Україна — Польща"

  • "Ля Палісіада" — дебютний повний метр Філіпа Сотниченка, відомого своїми короткометражними фестивальними гітами "Технічна перерва" і "Цвях". Ця стрічка в жанрі пострадянського нуару розповідає про розслідування вбивства міліціонера, яке розгортається за лічені місяці до скасування смертної кари.

Світова прем’єра картини відбулася на великому Роттердамському міжнародному кінофестивалі. Там фільм здобув приз Міжнародної асоціації кінопреси (ФІПРЕССІ). На Київському тижні критики відбудеться національна премʼєра фільму.

  • "Назавжди-Назавжди" — ще один український повнометражний дебют у секції. Це стрічка Анни Бурячкової — кліпмейкерки, що створювала відеоролики для "Океану Ельзи", Джамали, Onuka, СТАСІК і Brutto.

Події картини розгортаються у 1990-х роках у Києві, а в центрі сюжету — підлітки, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України. Світова прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі в конкурсі Orizzonti Extra. У межах програми "Фокус" відбудеться українська прем’єра стрічки.

  • "Ти мене любиш?" — другий повний метр Тоні Ноябрьової ("Герой мого часу"). Це історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. Головна героїня стає свідкою розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

Світова прем’єра відбулася на "Берлінале" в межах програми "Панорама", а українська — на Одеському міжнародному кінофестивалі, де виконавиця головної ролі Карина Химчук отримала спеціальну відзнаку національного конкурсу за "Найкращу жіночу роль". У межах Київського тижня критики відбудеться столична прем’єра фільму.

Фільм "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової. Промо фільму
  • "Дівчина з…" — спільна робота Малґожати Шумовської та Міхала Енґлерта. У центрі сюжету — мешканець невеликого містечка, який намагається бути хорошим чоловіком і батьком. З часом він відчуває гендерну дисфорію та вирішує стати на шлях здобуття особистої свободи. Але перепонами стають труднощі в сімейному житті та складні стосунки з оточенням.

Стрічка була вперше показана в офіційній програмі Венеційського кінофестивалю.

  • "Зелений кордон" — фільм Аґнєшки Голланд. Сюжет стрічки розгортається навколо великої гуманітарної кризи на кордоні Польщі та Білорусі. Її спричинив білоруський диктаторський режим, який пропагандою заманює біженців, охочих потрапити до ЄС. У цій прихованій війні переплітаються життя активістки, молодого прикордонника та сім'ї сирійських біженців.

На Венеційському кінофестивалі у 2023 році, де відбулася світова прем’єра стрічки, "Зелений кордон" було відзначено спеціальним призом журі.

  • "Іа" — стрічка Єжи Сколімовського. Це історія життєвих поневірянь очима тварини. Головний герой фільму — допитливий сірий ослик Іа із сумними очима, зірка пересувного цирку. Через раптові обставини він змушений вирушити у подорож Європою, а на шлях йому траплятимуться добрі та злі люди.

Картина побачила світ на торішньому Каннському кінофестивалі, де здобула приз журі та приз за найкращий саундтрек. Цього року стрічка отримала номінацію на премію "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний фільм".

Про фестиваль

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, який курують українські кінокритики. Програма події складається з кількох секцій. Окрім програми "Фокус: Україна — Польща", фестиваль уже оголосив міжнародну ретроспективну секцію "Людина з кіноапаратом", присвячену залаштункам кіноіндустрії, а також українську ретроспективну секцію "Жіноча роль". Вона, своєю чергою, присвячена знаковим акторкам та створена спільно з "Довженко-центром". Незабаром також буде представлена міжнародна програма з гітами головних світових кінофестивалів. Традиційно в межах події відбудеться нагородження премією "Кіноколо".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media