В Ужгороді перевірять вуличні вивіски на відповідність закону про державну мову — Кремінь

Місто Ужгород. Вікіпедія

В центральній частині Ужгорода розпочали перевірку вивісок на відповідність закону про державну мову.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який і був ініціатором перевірки.

Тарас Кремінь наголосив, що дотримання закону про державну мову в населених пунктах — це "прямий обов’язок місцевої влади". Уповноважений із захисту державної мови наполягає на демонтажі таких об'єктів, які порушують закон:

  • вивісок;
  • табличок;
  • зовнішньої реклами, виконаної лише недержавною мовою;
  • інших носіїв інформації для загального ознайомлення.

Напередодні Кремінь звернувся до керівництва Ужгородської міської ради з вимогою усунути відповідні порушення на території міста. Тоді управління містобудування та архітектури спільно з управлінням муніципальної варти під час перевірки розміщених вивісок на фасадах будівель (на набережній Незалежності та вулиці Корзо) склали два адміністративні протоколи, один припис та оголосили одне усне попередження.

"У разі невиконання вимог про усунення невідповідностей у визначений термін буде підготовлений відповідний проєкт рішення виконкому про їхній демонтаж", — зазначено в листі Ужгородської міської ради.

Насамкінець мовний омбудсмен посилається на статтю 28 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ній ідеться про те, що інформація для загального ознайомлення — оголошення, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи тощо, що використовуються для публічного інформування про товари, роботи, послуги, суб’єкти господарювання, посадових, службових осіб або органів влади та самоврядування — подається державною мовою з можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

Кремінь нагадав, що у травні в Ужгороді затвердили Програму розвитку української мови в усіх сферах суспільного життя Ужгородської міської територіальної громади на 2023–2025 роки. Загальний обсяг фінансування програми з міського бюджету становить 4 мільйони 67 тисяч гривень, з яких 1 мільйон 289 тисяч передбачено вже на 2023 рік.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media