Роджер Віттакер, британський фолк-співак, помер у віці 87 років

Роджер Віттакер. Фото: @beatrice_2207/X (Twitter)

Британський фолк-співак та музикант Роджер Віттакер відомий за піснею Durham Town, помер у віці 87 років. Про це повідомило видання The Guardian.

Серед найбільших хітів виконавця — Durham Town, The Last Farewell, New World in the Morning.

По всьому світу він продав близько 50 мільйонів платівок з літа 1962 року, коли у віці 26 років почав писати пісні й співати у валлійських фольклорних клубах. Тоді він вивчав зоологію, біохімію та морську біологію в Бангорському університеті.

Перший великий прорив Віттакера стався, коли його запросили взяти участь в Ольстерському телевізійному шоу в Північній Ірландії під назвою This and That. Після цього його пісня Mexican Whistler досягла статусу № 1 у трьох європейських країнах.

Але лише з виходом пісні Durham Town Віттакер потрапив до першої двадцятки хіт-параду у Великій Британії. Успіх треку застав його зненацька: "Я просто не вірив у цю пісню. Я не став просувати сингл у Британії, а поїхав до Фінляндії на сезон кабаре і виступів на телебаченні".

Віттакер вийшов на пенсію у 2012 році, у нього залишилася дружина Наталі, з якою він одружився майже 60 років тому, і п'ятеро дітей.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media