Нижчий за світовий, але вищий, ніж у країнах ЄС: Лубінець розповів про гендерний розрив в оплаті праці в Україні

Гроші, фото ілюстративне. Фото: Суспільне Суми

Гендерний розрив в оплаті праці в Україні становить 18,6 %. Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Цей показник є нижчим за світовий, але вищим, ніж у багатьох країнах ЄС.

"Основними причинами цього є систематична дискримінація та недооцінка праці жінок", — зазначає він.

Він додав, що головні засади того, щоб тенденція до скорочення гендерного розриву в оплаті праці в Україні стала стійкою й незворотною це:

  • удосконалення трудового законодавства;
  • подолання стереотипів роботодавців;
  • підвищення рівня мотивації жінок.

Такий допис він зробив у своєму Telegram у Міжнародний день рівної оплати праці.

Раніше перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко заявляла, що показник різниці між зарплатами чоловіків та жінок в Україні скоротився за останні 7 років на 7,4 %. У 2015 році він становив 26 %.

"Ухвалення і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон «Про працю»", — сказала Свириденко.

Зокрема, за словами урядовиці, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавці їх порушуватимуть, працівниці зможуть захистити свої права у суді.

Також серед завдань стратегії — подолання стереотипів і дискримінації за гендерною ознакою. Для цього уряд ініціює інформаційну кампанію для жінок "Звісно, зможеш", яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media