"Євробачення" отримало нагороду за внесок у суспільство та культуру

Європейська мовна спілка отримала 2023 Changemaker Award від Міжнародної мовної конвенції за внесок Пісенного конкурсу "Євробачення", найбільшої музичної події у світі, в суспільство та культуру.

Нагороду присудили на знак визнання суттєвого суспільного та культурного впливу "Євробачення" і його прихильності до впровадження технологічних та цифрових інновацій, які сприяють єдності, різноманіттю й інклюзивності через силу музики.

"Протягом багатьох років існування цей конкурс спричинив численні позитивні зміни: у світі технологій мовлення та в суспільстві загалом. Він став стартовим майданчиком для інновацій у сфері телебачення та радіомовлення відтоді, як представники країн-учасників уперше вийшли на сцену 1956 року. «Євробачення» стало каталізатором соціальних змін у розділеному світі, об'єднавши країни Європи й не тільки в їхньому прагненні до музичної мрії", — зазначило журі Міжнародної мовної конвенції.

Та додали: "Коли у травні 2023 року охоплена війною Україна не змогла прийняти конкурс, а Велика Британія, яка посіла друге місце у 2022 році, стала його господаркою, — це був знаковий прояв солідарності між націями. 2023 Changemaker Award символізує позитивні зміни — у світі телебачення, радіомовлення та розваг і за його межами — не могло бути більш гідного лауреата".

Нагороду отримав Мартін Остердаль, виконавчий директор "Євробачення".

"Євробачення" отримало нагороду. Фото: Суспільне

"Технології та інновації є невіддільною частиною ДНК «Євробачення», вони пронизують кожен аспект конкурсу з моменту його створення в 1956 році. За своєю суттю конкурс завжди прагнув згуртувати глядачів з різних країн, щоб відсвяткувати нашу різноманітність. Від яскравого дизайну сцени до досконалого аудіовізуального виробництва — передові технології дозволяють нам об'єднувати мільйони глядачів по всьому світу за допомогою музики та трьох видовищних шоу", — сказав він.

"Ми пишаємося тим впливом, який продовжує здійснювати Пісенний конкурс «Євробачення», розважаючи глядачів, відкриваючи нових виконавців і показуючи, що в цьому постійно розділеному світі нас усіх об'єднує музика"

"Євробачення-2023", яке було організоване BBC та Європейською мовною спілкою від імені України та за участі Суспільного Мовлення, дивилися на п'яти континентах. 162 мільйони глядачів долучилися до трьох прямих ефірів конкурсу, ще мільйони дивилися онлайн, що забезпечило рекордну залученість на диджитал-платформах.

"Євробачення-2024"

Суспільне Мовлення розпочало національний відбір на участь у Пісенному конкурсі "Євробачення-2024". Українські артисти можуть подати заявку через форму на сайті конкурсу до 22 жовтня включно. Фінал нацвідбору відбудеться у лютому 2024 року. Музичним продюсером національного відбору вдруге став музикант і композитор Дмитро Шуров (Pianoбой).

Цьогоріч нацвідбір пройде з нововведеннями — глядачі зможуть обрати одного з фіналістів через онлайн-голосування.

Повні правила нацвідбору можна знайти тут.

68-й Пісенний конкурс "Євробачення" в травні 2024 року прийматиме шведське місто Мальме. Гранд-фінал проведуть на стадіоні Malmö Arena у суботу, 11 травня, а півфінали, в одному з яких братиме участь і представник від України, відбудуться 7 та 9 травня.

Нагадаємо, що 67-й Пісенний конкурс "Євробачення" відбувся в британському Ліверпулі від імені України та за участі Суспільного Мовлення. Гурт TVORCHI представив Україну з піснею Heart of Steel та посів шосте місце у фіналі конкурсу.

Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media