В Іспанії чоловік у прямому ефірі торкнувся сідниць журналістки: його затримали

En boca de todos/X (Twitter)

Перехожий заважав журналістці телекомпанії Cuatro Іса Баладо вести прямий ефір. Він торкнувся її сідниць. Пізніше чоловіка затримали іспанські правоохоронці.

Як розповідає сам канал Cuatro, інцидент стався 12 вересня. Іса Баладо вела пряму трансляцію для програми "У всіх на вустах" (En boca de todos). Репортерка висвітлювала пограбування магазину в Лавапієсі: там власники побили грабіжника, усіх їх заарештували.

Коли журналістка розповідала про грабунок, повз неї ішов незнайомець. Він, не сказавши ні слова, торкнувся її сідниць.

Незнайомець торкається іспанської журналістки Іси Баладо. скриншот

Як видно на відеофрагменті, репортерка спробувала не звертати уваги на торкання, але ведучий зі студії перепитав, чи чоловік торкнувся її. Вона підтвердила. Сам незнайомець продовжував стояти біля журналістки та усміхатися, а коли йшов, спробував торкнутися її голови.

Пізніше поліція повідомила, що чоловіка заарештували. Він уже під слідством. Телеканал стежить за справою та повідомляє про останні новини у справі.

Справу прокоментував іспанський юрист. Він написав, що за цей вчинок чоловіка можуть звинуватити в сексуальному насильстві над журналісткою. Згідно із законом про гарантію сексуальної свободи, більш відомим як закон "Тільки «так» означає «так»", такий злочин передбачає покарання — позбавлення волі від 1 до 4 років.

Журналістку підтримали в мережі, зокрема політики та колеги. Міністерка з питань рівності Іспанії Ірене Монтеро написала: "Те, що досі було «нормальним», тепер не є таким. У нашій країні має бути право на сексуальну свободу всіх жінок. Дотики без згоди є сексуальним насильством. Годі безкарності. Моя підтримка Ісі Баладо".

Міністерка праці та соціальної економіки Іспанії Йоланда Діас також відреагувала: "Мачизм змушує журналістів терпіти подібні сексуальні домагання. Агресор без жодних докорів сумління стоїть перед камерою. Цей випадок не може залишитися без покарання".

Представниці уряду та журналісти пишуть про цей випадок, додаючи хештег #SeAcabó (з ісп. "Годі вже", "Усе скінчено"). Під хештегом нещодавно тривала кампанія на підтримку іспанської футболістки Дженніфер Ермосо, яку без дозволу поцілував уже колишній президент Федерації футболу Іспанії Луїс Рубіалес.

Після фіналу жіночого чемпіонату світу з футболу 20 серпня 2023 року Рубіалес поцілував у губи футболістку збірної Іспанії Дженніфер Ермосо. Це сталося під час церемонії нагородження.

Рубіалес запевняв, що поцілунок був "за взаємною згодою", однак Ермосо не погодилася з цим та подала скаргу до Верховного суду Іспанії за сексуальне насильство і примус. Гравчині збірної Іспанії підтримали колегу, відмовившись виступати за національну команду, допоки Рубіалес не подасть у відставку.

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розпочала дисциплінарне провадження проти президента RFEF та відсторонила його на 90 днів. Окрім того, іспанська прокуратура почала попереднє розслідування, щоб визначити, чи є інцидент злочином сексуального насильства. Зрештою Рубіалес 11 вересня пішов у відставку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media