На World Illustration Awards 2023 — дві українки-переможниці

. World Illustration Awards

Дві українські ілюстраторки отримали нагороду на цьогорічному World Illustration Awards. Відзнаку здобули Юлія Чередниченко за роботу To be a Cossack means — дизайн шкарпеток про козаків і упаковки для них, — а також Катерина Савчук за серію ілюстрацій "Мій 2022-й з бомбосховища".

Повний список переможців опублікували на сайті премії.

Премія визначала 20 переможців у різних категоріях, 4 переможців кроскатегорій і двох загальних переможців, які отримують грошову винагороду.

Юлія Чередніченко перемогла в номінації "Професійний дизайн товарів та упаковки".

Як ідеться на сайті World Illustration Awards, Юлія – ілюстраторка дитячих книжок і бренд-дизайнерка. Вона має освіту графічного дизайнера, але знайшла своє покликання в ілюстрації. Юлія надихається народним мистецтвом, різними культурами, природними мотивами та мистецькими напрямками різних епох. Її мета – створювати яскраві, чесні та емоційні дизайни.

Юлія Чередніченко, ілюстрації To be a Cossack means. World Illustration Awards

Ще у травні, коли премія оголосила лонгліст і Юлія дізналася, що потрапила в нього, то написала у своїх соцмережах: "Це неймовірна крута новина, якою я хотіла поділитися з вами. Колись я лише дивилась на результати конкурсу і захоплювалась роботами, які там представлені, і дуже тихо говорила собі, що колись я теж буду там і ось я там… Це для мене знак, що я правильно обрала свій шлях і йду ним у своєму темпі".

Юлія Чередніченко, ілюстрації To be a Cossack means. art_chereda/Instagram

Про свою роботу, шкарпетки та пакування для них, мисткиня каже: "Ці шкарпетки — не просто одяг, а засіб спілкування між сучасним народом України та його історичними пращурами. Я хотіла, щоби люди побачили цей проєкт і відчули підтримку поколінь, хоробрість, силу і мудрість всередині себе. Концепція заснована на етнічних символах і на різних легендах і міфах про козаків, які є важливою частиною історії України".

Юлія Чередніченко, ілюстрації To be a Cossack means. art_chereda/Instagram

Катерина Савчук здобула відзнаку в номінації "Новий талант".

Про номінантку розповідають, що вона родом із Києва. Вона створює абстракції, колажі, працює з формами, любить експериментувати з різними художніми засобами. Як ідеться на сайті премії, Катерина створює роботи, які б допомагали глядачам відчути зв’язок із собою та своїм оточенням.

Катерина Савчук і її роботи "Мій 2022-й з бобосховища". ode_to_shade/Instagram

Дизайнерка пояснює: "Створення серії ілюстрацій «Мій 2022-й з бомбосховища» було моїм способом впоратися з жорстокою реальністю, коли вдерлися в мою країну, в мій дім, у моє життя. Створення цих ілюстрацій дозволило мені втримати свої почуття та емоції, попрацювати з ними, зберегти себе в найстрашніших і найболючіших моментах, які сталися за цей рік війни... кожна ілюстрація створювалася як реакція на певні події".

Катерина Савчук і її роботи "Мій 2022-й з бобосховища". ode_to_shade/Instagram

Про премію World Illustration Awards

Цю премію з 2015 року проводить Асоціація ілюстраторів (AOI) — професійна некомерційна інституція з ілюстрації у Великій Британії. З 1973 року AOI захищає ілюстраторів та індустрію ілюстрації і проводить конкурси дизайну з 1976 року.

Цьогоріч журі обирало найкращих серед 5000 заявок на участь. Довгий список із 500 учасників було оголошено в травні 2023 року. World Illustration Awards не приймала роботи від російських чи білоруських ілюстраторів або будь-кого, хто живе в Росії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media