"Містер Травчик": з'явився комікс-зін на підтримку медичного канабісу

Комікс "Містер Травчик" художниці Тамари Сафарової. safarovatamara666/Instagram

Художниця Тамара Сафарова випустила перший випуск коміксу-зіну "Містер Травчик". У своєму мальописі мисткиня підтримує легалізацію медичного канабісу та розвінчує міфи про нього.

"Цей проєкт спрямований на підвищення обізнаності громадськості щодо канабісу, його дії та властивостей, а також на розвиток критичного мислення", — поділилася авторка у своєму Instagram.

Також зазначає, що мета її мальопису — "руйнувати шкідливі стереотипи" й "зменшувати соціальний тиск та стигматизацію осіб, що його вживають в медичних цілях".

Комікс "Містер Травчик" художниці Тамари Сафарової. safarovatamara666\Instagram

За словами Сафарової, канабіс має "величезний медичний, науковий та технічний потенціал, який наразі Україна не використовує через недобросовісність деяких політиків". Вона вважає, що канабіс може "стати джерелом зцілення для нашого суспільства після Перемоги, допомогти з реабілітацією ветеранів та поповнити бюджет".

"Містер Травчик" має обмежений наклад — 100 штук. Кожен екземпляр пронумерований та підписаний авторкою. Один примірник коштує 420 гривень.

Комікс "Містер Травчик" художниці Тамари Сафарової. safarovatamara666\Instagram

Про виникнення проєкту

Засновниця проєкту Тамара Сафарова поділилася, що ідея створення виникла після того, як вона стала свідком позитивного впливу канабісу на власне здоровʼя під час боротьби з синдромом полікістозних яєчниківСиндром полікістозних яєчників (СПКЯ) — це гормональне захворювання, яке виникає внаслідок порушення функції роботи гіпоталамуса, гіпофіза та яєчників (PCOS).

"Поки речовини, відомі своєю шкідливістю для організму, такі як нікотин та алкоголь, залишаються широко доступними, а опіати використовують у лікарнях, канабіс, безпечність якого доведена, лишається поза законом", – каже Тамара Сафарова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media