Українські дизайни — у довгому списку Dezeen Awards 2023

Dezeen Awards

До довгого списку найкращих проєктів 2023 року увійшли два проєкти українських мистецьких студій — приватний будинок на Київщині та готель на Івано-Франівщині.

  • Yod Group відзначили у категорії Hotel and Short Stay Interior за дизайн для готелю в Поляниці Івано-Франківської області;
  • Makhno Studio — в номінації Home Interior. Це дизайн приватного будинку у Козині. Інтер'єр був завершений за два місяці до початку повномасштабного російського вторгнення.

Студія Makhno Studio базується в Києві. Колектив спроєктував повністю бежевий будинок у Козині Київської області із м’якими текстурами та керамічними стінами. Проєкт має назву Mureli House. Українською "мурелі" означають "абрикоси", ідеться в описі проєкту. Розробку інтер'єру завершили за два місяці до початку широкомасштабного російського вторгнення.

Дизайн від студії Makhno Studio на Dezeen Awards 2023. Makhno Studio/Instagram

Yod Group розробила готель Hay Boutique Hotel у Поляниці. "Концепція народилася із захоплення розкішною карпатською природою", – розповіли дизайнери. У літню спеку сонце випікає траву у цій місцевості, перетворюючи її на сіно. Сіно стало центральною темою дизайну. У готелі Hay Boutique 40 номерів; інтер'єри там інтерпретують традиційні українські ремесла: деревообробку, ткацтво та ковальство.

Дизайн від студії Yod Group на Dezeen Awards 2023. Yod Group/Instagram

Що таке Dezeen Awards

Dezeen Awards — це щорічна премія, яка відзначає найкращі у світі архітектурні, інтер’єрні, дизайнерські проєкти та проєкти сталого розвитку, а також архітектурні студії та окремих архітекторів і дизайнерів. Премія існує вже 6 років.

Архітектори на Dezeen Awards змагаються у 39 номінаціях: 15 — з архітектури, 9 — з інтер’єру, 9 — з дизайну та 6 — з екологічності. Серед переможців окремих номінацій обирають загального призера. Цьогоріч ввели нову категорію — "Дизайнер року". Роботи оцінюватимуть за трьома критеріями: краса, інноваційність та оригінальність рішення, функціональність та безпечність для довкілля.

Претендентів на премію Dezeen Awards 2023 оцінюватиме міжнародна комісія з 90 провідних діячів світу архітектури та дизайну.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media