Хотів забрати тубус від "Цезаря" і дав інтерв'ю Байдаку: Свят Загайкевич про деталі візиту Стівена Фрая

Ексклюзивно
Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Британський актор та письменник Стівен Фрай відвідав один із заходів "Підпільного Стендапу". Там він не тільки виступив з промовою на сцені, але й послухав жарти від українських коміків. Суспільне Культура поговорило із засновником проєкту Святом Загайкевичем щодо деталей візиту Фрая.

Загайкевич розповів, що Стівена Фрая на подію запросив інший резидент "Підпільного" — комік та волонтер Василь Байдак. Він був одним з гостей Саміту перших леді та джентльменів і познайомився там із Фраєм, який був ведучим заходу.

Також, за словами Загайкевича, концепція "Майже інтелектуального шоу", яке виходить на YouTube-каналі "Підпільного стендапу", це адаптація оригінального формату Фрая QI. І сам актор був захоплений існуванням українського стендапу.

Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Загайкевич розповів, що актору сподобалося приміщення клубу, де проводять стендапи: "Він сказав, що це неймовірний стендап клуб. Каже, якби от я давав завдання, що треба побудувати декорацію трушного стендап клубу, то вона була б саме отака".

Комік поділився, що "не міг не розказати абсолютно мерзенний анекдот про стоматологів" гостю події, на що той посміявся: "Стівен Фрай все зрозумів і у відповідь теж якийсь мерзенний жарт розказав".

Крім того, коміки хотіли подарувати Фраю тубус від CAESARCAESAR — французька 155-мм самохідна артилерійська установка, призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів у мінних полях і польових загородженнях. з підписами резидентів, але пізніше актор зрозумів, що з таким подарунком його не пустять у літак. Але він підписав ще один тубус, щоб залишити його комікам для благодійного розіграшу.

Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Фрай також виступив зі сцени "Підпільного Стендапу" і дав кілька порад українським комікам — про це його запитав стендап-комік Антон Стенюк.

"Ну життя це життя, і от комедія це комедія. Це не просто поставити слова між собою в правильному порядку, щоб було смішно, це як музика, це як секс. Треба отримувати максимальне задоволення від життя, від того чим ти займаєшся ",– переказує Загайкевич.

І додає: "Мені відчувався такий вайб, що наче от приїхав до нас такий дід і щось нам дітям намагається донести. Але мені це було дуже зворушливо і цікаво".

Стівен Фрай та Антон Стенюк, 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Стівен Фрай відвідав "Підпільний Стендап", 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Крім того, Фрай встиг записати інтервʼю з Байдаком.

У своєму пості в Instgarma комік розповідає, що Стівен Фрай — це легенда: "Надихав мене — дай боже. Прочитав його декілька книг, QI, шоу Фрая і Лорі, Дживс і Вустер. Можливо від нього я постійно говорю до людей "сер". А можливо і ні".

І додав, що подарував йому марки із київською котлетою, сірники з Гʼю Лорі, а ще краватки: "Бо він колекціонує. І я колекціоную. У мене їх 500. Тепер 498, бо я подарував йому 2 своїх. А ні, чекайте 499, бо ВІН МЕНІ ПОДАРУВАВ СВОЮ. Вау!"

Стівен Фрай і Василь Байдак, 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Стівен Фрай і Василь Байдак, 6 вересня 2023. Фото: Ліза Сазонова/Підпільний Стендап

Хто такий Стівен Фрай

Стівен Фрай — британський комедійний актор, письменник, сценарист, телевізійний ведучий, режисер, директор футбольного клубу "Норвіч Сіті".

Популярність здобув передусім своїми ролями у телевізійних серіалах, як-от "Чорна Гадюка" (1985–1989) та "Дживс і Вустер" (1990–1993). За межами Великої Британії Фрай найкраще відомий за роллю Оскара Вайлда у фільмі "Вайлд" (1997).

Стівен Фрай знаний як представник еталонного англійського духу та класичної англійської мови. Окрім роботи у кінематографі, він веде колонки у газетах і журналах та має у своєму доробку чотири романи й три частини автобіографії.

Стівен Фрай 4 вересня приїхав до Києва, щоб провести Саміт перших леді та джентльменів. Він активно ділиться враженнями від перебування в столиці України, зокрема розповів, як ховався в укритті під час повітряної тривоги, відвідав Бабин Яр та зустрівся з художником Нікітою Тітовим.

А 7 вересня Фрай зустрівся з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та самим президентом Володимиром Зеленським. Та встиг озвучити "нову" зупинку для "Укрзалізниці" — платформу 9 ¾.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media