У музеї історії України розповіли, хто дали кошти для встановлення герба на монументі "Батьківщини-Матері"

У Києві підняли тризуб на монумент "Батьківщина-Мати", 6 серпня 2023 року, фото: Олександр Магула, Суспільне

Національний музей історії України в Другій світовій війні опублікував список благодійників, які дали кошти на демонтаж радянської символіки на щиті "Батьківщини-Матері" й заміни її на тризуб.

"Ми багато розповідали про різні технічні й технологічні аспекти демонтажу / монтажу символіки на щиті та виготовлення безпосередньо тризуба. Та все це було б неможливо без донаторів — людей і організацій, які пожертвували значні суми на втілення проєкту національного значення", — йдеться у повідомленні.

Колишній очільник Мінкульту Олександр Ткаченко зауважував, що вартість проєкту — 28 млн грн, а усі роботи виконають коштом донорів.

Встановлення герба на монументі "Батьківщина-Мати". Фото: Олександр Магула/Суспільне

Для фінансування робіт кошти надали:

 • АТ "Універсал Банк" — 3 млн грн;
 • ТОВ "К.А.Н. Девелопмент" — 500 тисяч грн;
 • "КАНБУД" — 500 тисяч грн;
 • Український аграрний холдинг — 3 млн грн;
 • БО "БФ «БГВ»" — 3 млн грн;
 • ПУМБ — 3 млн грн;
 • Торгово-виробнича компанія "Перша приватна броварня «Для людей — як для себе!»" — 2 млн грн;
 • "ОТП Банк" — 1 млн грн;
 • "ПриватБанк" — 2 млн грн;
 • "ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ" — 1 млн грн;
 • "Нова пошта" — 2 млн грн.

Також рішення про надання внеску було ухвалене "Ощадбанком".

Загальна сума внесків, отриманих станом на 31 серпня 2023 року, — 21 млн грн.

Що відомо про зміну герба на монументі "Батьківщина-Мати"

У додатку "Дія" у липні відбулося голосування про долю герба СРСР на пам'ятці: 85 % відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб. У травні 2023 року почалася підготовка проєктної документації щодо зміни герба СРСР на щиті "Батьківщини-Матері".

1 серпня у Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризубу завершилося до Дня Незалежності України. Також МКІП вивчає ідею перейменування монумента.

Робітники підіймають тризуб на монумент "Батьківщина-Мати", 5 серпня 2023 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Після заміни герба на "Батьківщині-Матері" у Національному музеї історії України в Другій світовій війні планують демонтувати усю радянську символіку на території комплексу: змінять назву установи, приберуть усі згадки про радянщину і відкриють нові експозиційні площі. До реконструкції меморіального комплексу залучатимуть благодійників.

"Знайшлися люди, які також захотіли долучитися до реконструкції меморіального комплексу, за що ми їм дуже вдячні. Сподіваємося, що діяльність музею зацікавить широке коло меценатів і всі наші плани будуть втілюватися швидше", — зазначають у музеї.

Монумент "Батьківщина-Мати" був споруджений у 1981 році, він є пам’яткою науки й техніки місцевого значення. Пам'ятник вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media