"Кошмари від Мари": волонтери видали комікси, щоб зібрати на БпЛА

Волонтерська організація Frontline.Care

Волонтери з Frontline.Care започаткували видання коміксів "Кошмари" про російсько-українську війну. Комікс можна виграти за донат чи придбати — гроші підуть на безпілотники для фронту.

"Кошмари" — благодійний комікс про роботу дрона "Мара", яку відтворили відомі українські митці та мисткині. Ціль ініціаторів — зібрати на виготовлення чотирьох комплексів "Мара" загальною вартістю 5 200 000 грн. Для цього вони придумали різні опції, як благодійники можуть отримати паперовий комікс.

На сторінці коміксу можна або переказати 300 грн, щоб взяти участь у розіграші примірника, або придбати собі гарантований примірник за донат від 10 тисяч гривень. Крім того, що більше донатів, то більше сцен і сторінок із коміксу поступово відкривається онлайн у вільному доступі.

Отож, станом на 14:40 4 вересня зібрано 481 223 гривень — і відкритий перший розділ коміксу. Його автор — Веня Сон. За сюжетом, оператор "Мари" отримує завдання зробити розвідку позицій ворога. За допомогою безпілотника він виявляє ворожі намети, бронетехніку та зброю, зокрема самохідний міномет "Тюльпан". Артилерія швидко завдає вогонь по позиціях.

Всього комікс міститиме 10 випусків.

Сторінки з коміксу "Кошмари". Волонтерська організація Frontline.Care

Про ініціаторів збору

Frontline.Care — волонтерська ініціатива, заснована у квітні 2022 року фахівцями з IT, комунікацій, громадського сектору. Співзасновники — голова правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип" Любов Галан, а також Андрій Неділько, який до вторгнення займався маркетингом в американських та українських IT-компаніях. За останній рік, як волонтери зазначають у себе на сайті, вони передали спорядження, засоби зв’язку, ударні дрони, тактичну медицину на суму понад 18 млн гривень.

Про безпілотник "Мара"

Це розвідувальний безпілотний літальний апарат ближнього радіуса дії літакового типу. Призначений для аерофотозйомки, коригування артилерії, розвідки та спостереження в денних умовах. Загальна вартість одного комплексу — близько 2,8 млн грн.

Як пише "Мілітарний", "Мара" — це комплекс українського виробництва. Його почали використовувати на фронті ще до повномасштабного вторгнення Росії — із 2016 року.

Авіаційний розвідкомплекс "Мара", ілюстрація. Волонтерська організація Frontline.Care

Авіаційний розвідкомплекс "Мара". Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Завдяки розмірам безпілотника оператори можуть швидко розгорнути його і мати максимальну мобільність — розвідкомплекс не потребує додаткового транспорту. "Мара" може перебувати у повітрі до 90 хвилин і має достатню стійкість до ворожої радіоелектронної боротьби, тому ці БпЛА ефективно працюють у тилу ворога.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media