Будинок на Андріївському узвозі намагалися розібрати: активісти подали звернення до поліції

Будинок на Андріївському узвозі розбирають, 1 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Перов/Facebook

На Андріївському узвозі розбирають будинок Всеволода Тарнавського, що має статус пам'ятки архітектури. Це вже вдруге будівлю намагаються знести. Про це повідомляє активіст і засновник пам'яткоохоронного хабу "Цегла" Дмитро Перов.

Це вже не перша спроба розібрати будівлю, першу активістам вдалося зупинити у вересні 2022 року. Однак відтоді будівля стоїть пошкоджена: тоді демонтували частину головного фасаду першого та другого поверхів і почали розбирати внутрішні конструкції.

Перов зазначає, що Андріївський узвіз є вулицею-пам’яткою, а будинок Тарнавського розташований в охоронних зонах Софії Київської та Андріївської церкви. За його словами, демонтаж відбувається за захисним шатром.

"Паспорт об'єкта будівництва на території пам'ятки відсутній", — пише Перов.

Будинок на Андріївському узвозі розбирають, 1 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Перов/Facebook

У КМДА раніше заявляли, що жодних дозволів на проведення будівельних робіт вони не надавали, а демонтаж із ними не погоджували.

Пізніше активіст повідомив, що несанкціоновані роботи на Андріївському узвозі, 26, призупинено. Разом з інспекторами Департаменту територіального контролю подали відповідні звернення до поліції.

Також Перов зазначив, із посиланням на дослідника історії Києва Антона Короба, що будинок споруджено у 70-х роках ХІХ століття на замовлення титулярного радника Всеволода Тарнавського. Будинок двоповерховий, на високому підвальному поверсі мав декор, виконаний з жовтої київської цегли з бароковими та ренесансними ремінісценціями.

Будинок на Андріївському узвозі розбирають, 1 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Перов/Facebook

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media