Зберігачку фондів та директорку Херсонського художнього музею нагородили державними орденами

. Херсонський художній музей Фото: Херсонська ОДА

Президент України Володимир Зеленський нагородив орденом "За мужність" ІІІ ступеня зберігачку фондів Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка Ганну Скрипку. Також орден Княгині Ольги ІІ ступеня отримала директорка музею Аліна Доценко. Відповідний указ опублікований на сайті президента.

Після захоплення Херсона росіянами Ганна Скрипка залишилася в окупації та приховувала музейні експонати від окупаційної влади. Однак її діяльність викрили колаборанти.

Коли ж росіяни вивозили з музею об'єкти, зберігачку фондів змусили складати списки мистецьких творів. Вона зробила списки у двох екземплярах — другий отримали українські слідчі.

"За значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов'язку", — йдеться в указі.

Що відомо про викрадення картин з Херсонського художнього музею

23 травня 2022 року озброєні чоловіки в цивільному пройшли до Херсонського художнього музею. Вони збирались "інвентаризувати" колекцію.

19 липня близько 11 години до приміщення Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у супроводі чотирьох представників ФСБ та поліції РФ прийшла жінка, яка представилась Наталією Леонідівною і назвала себе "новою директоркою".

1 листопада російські окупанти пограбували Херсонський художній музей: підігнали до будівлі фуру та вивезли колекцію. За два тижні до цього всіх працівників відправили додому.

За кілька днів викрадені картини викрадені з Херсонського художнього музею військовими РФ, "засвітились" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

Загалом з території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів.

Постійна представниця президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева порівняла це з подіями Другої світової війни. І додала, що всі винні у викраденні історичних та культурних цінностей будуть притягнуті до відповідальності, а Росія буде змушена повернути експонати та відшкодувати знищене.

Агенція АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media