Перейти до основного змісту

Три українські копродукційні фільми потрапили до короткого списку European Film Awards

. Кадр із фільму Аліси Коваленко "Ми не згаснемо". Фото: скриншот із фільму

Одразу три українські копродукційні фільми потрапили до короткого списку Європейської кінопремії (The European Film Awards). Про це оголосили на сайті премії.

Кожен з цих фільмів потенційно претендує у майбутньому на номінацію "Європейський документальний фільм".

До списку потрапили:

"Ми не згаснемо", режисерка Аліса Коваленко

Це фільм про підлітків, що живуть у східних регіонах України й попри депресивне довкілля не втрачають здатності мріяти.

Творці фільму називають його "ніжним та емоційним мультипортретом молодого покоління з прифронтових містечок сходу України".

Раніше "Ми не згаснемо" визнали найкращим документальним фільмом у сфері захисту прав людини на 14-му Одеському міжнародному кінофестивалі, а режисерці стрічки Алісі Коваленко вручили спеціальну нагороду кінофестивалю "За найкращу режисерську роботу".

Також стрічка отримала спеціальну відзнаку Onion Award на 14-му Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox.

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Культура журналістка Ірина Сорока розпитала режисерку про зйомки фільму, службу та майбутній документальний фільм про повномасштабну війну.

"Звідки куди", режисер Мачек Хамела

Стрічка "Звідки куди" — це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських переселенців: дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє.

Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику. Водієм був сам режисер стрічки Мачек Хамела.

Бортова камера здебільшого спрямована на пасажирів фургона, що сидять на задньому сидінні, фіксуючи їхній стан, коли вони їдуть далі від бойових дій, залишаючи позаду своїх синів, чоловіків і домівки.

Світова прем’єра стрічки відбулася на Каннському міжнародному кінофестивалі в межах програми ACID Cannes. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity фільм отримав відзнаки "Найкращий польський фільм" у польській програмі та Нагороду асоціації артгаусного кіно. У Британії на Sheffield DocFest фільм отримав головну нагороду журі. А в Ісландії на IceDocs — спеціальну відзнаку.

"Батьківщина", режисери Ганна Бадзяка та Олександр Міхалкович

Фільм "Батьківщина" в Україні вперше представили на Одеському міжнародному кінофестивалі. Це стрічка білоруських режисерів Ганни Бадзяки та Олександра Міхалковича. Водночас його виробництвом займалися в Україні, Швеції та Норвегії, як розповіла в інтерв'ю Суспільному гендиректорка фестивалю Анна Мачух.

За її словами, це фільм про Білорусь, знятий білоруськими режисерами, однак він не є білоруським. Жодна людина, яка була залучена до зйомок, не проживає у Білорусі, а сама стрічка заборонена там до показу.

"У моєму сприйнятті Білорусь — це те, що могло статися з Україною, якби ми не зробили Революцію Гідності та не вигнали Януковича з країни. Для мене Білорусь — це така сама окупована територія, як Донецьк, Луганськ, Крим", — каже Анна.

Що відомо про премію

European Film Awards — це щорічна континентальна премія Європейської академії кіно. Її започаткували у 1988 році на противагу "Оскару" як головну кінематографічну премію об'єднаної Європи.

У різні роки в різних номінаціях лауреатами премії були Кшиштоф Кесльовський ("Короткий фільм про вбивство"), Педро Альмодовар ("Жінки на межі нервового зриву"), Міхаель Ганеке ("Приховане"), Флоріан Генкель фон Доннерсмарк ("Життя інших") і багато інших.

Церемонія нагородження запланована на 9 грудня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції