Ліна Костенко та Андрій Курков: чиї книжки любить читати посолка Великої Британії Мелінда Сіммонс

Надзвичайна та повноважна посолка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс під час спеціальної події, яку провів Український жіночий конгрес, у Києві, 5 травня 2023 року, фото: УНІАН

Посолка Великої Британії Мелінда Сіммонс, яка завершує свою чотирирічну дипломатичну місію в Україні, розповіла в інтервʼю для видання BBC про своїх улюблених українських письменників.

Сіммонс зауважила, що українська мова в літературі дається складніше, ніж у нехудожніх книжках. Тому, наприклад, книжку "Браму Європи" Сергія Плохія вдалося легко почитати, а от "Ліну Костенко, яку я обожнюю, читати надзвичайно важко".

Вона додала, що любить книжки Андрія Куркова.

Посолка поділилася, що українська мова — дуже лірична, але попри те, що вона може говорити українською, часто інтервʼю продовжує давати англійською. Вона каже: "Помічаю, що значення певних висловів набувають різних сенсів. І тоді я запитую себе, чи правильно я все зрозуміла? Люди користуються українською мовою в доволі особистий спосіб. Є регіональні варіації".

Раніше Суспільне повідомляло, що Сіммонс записала прощальне звернення до українців, оскільки з вересня її на посаді замінить Мартін Гарріс.

"Дякую всім, хто підтримував мене на цьому шляху. Я пишаюся тим, що ми були разом у ці непрості часи. Україна переможе і ми обов’язково зустрінемося знову. Велика Британія — з вами до кінця! До перемоги та після неї!", — заявила Сіммонс.

Також повноважна посолка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс оприлюднила фото спалювання росіянами книжки з історії України під приводом так званої денацифікації.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media