Українську стрічку "20 днів у Маріуполі", яка з’явиться на великому екрані з 31 серпня, планують подати на премію "Оскар" у категорії "Найкращий документальний фільм".
Про це сказав режисер стрічки Мстислав Чернов під час допрем'єрного показу у Львові 27 серпня.
Він та дистриб'ютори фільму також підтвердили це в коментарі Суспільне Культура.
Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав низку визначних міжнародних нагород, включно з головною відзнакою кінофестивалю "Санденс" та Пулітцерівською премією.
Компанія "Артхаус Трафік", яка займається дистрибуцією стрічки, в ексклюзивному коментарі Суспільне Культура розповіла про своє рішення.
"В Україні існує закон про кінематографію, який передбачає, що українським національним кінопродуктом може вважатися лише фільм, створений українською продюсерською кампанією", — пояснює Ілля Дядик, програмний директор "Артхаус Трафік".
"З одного боку, це було зроблено, щоб захистити українську мову та фінансувати суто українське кіно, але у випадку «20 днів у Маріуполі» ми не можемо подати її на «Оскар» від України. Хоча над цим фільмом працювали українські журналісти, він фінансувався американською компанією Associated Press", — зазначає Дядик.
Минулого року документальний фільм "Будинок зі скалок", створений у копродукції України та Данії, був номінований на "Оскар" у категорії "Найкращий документальний фільм", але перемогу отримала проросійська стрічка "Навальний".
"Навіть враховуючи той факт, що «20 днів у Маріуполі» не можна назвати стовідсотково українською стрічкою через її продюсерську компанію, можлива номінація буде великим досягненням для українського кіно. Адже це історія про Україну, розказана українцями, і її присутність на «Оскарі» буде сильним індикатором того, що про війну в країні не можна забувати", — підсумовує Дядик.
Про стрічку "20 днів у Маріуполі"
Фільм розповідає про напад російських окупантів на місто 24 лютого 2022 року й показує 20 днів, протягом яких знімальна група Associated Press фіксувала воєнні злочини Росії: бомбардування житлових будинків та пологового будинку, життя людей в блокадному місті, нескінченні обстріли тощо.
Окрім призу на "Санденсі" стрічка також отримала нагороди журі й глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media