"Барбігеймер" і концерти Тейлор Свіфт впливають на економіку США: оцінка експертів Bloomberg

Фото: margotrobbieofficial/Instagram

Економісти вважають, що концерти Тейлор Свіфт та Бейонсе, а також прокат у кінотеатрах фільмів "Барбі" та "Оппенгеймер" сприятимуть зростанню економіки США у третьому кварталі (липень-вересень). Про це повідомляє видання Bloomberg.

За підрахунками експертів Bloomberg, майже 50 концертів співачок, що відбудуться або вже відбулися протягом третього кварталу в США, збільшать ВВП країни на приблизно 5,4 мільярда доларів.

А прокат "Барбі" та "Оппенгеймера" — продажі квитків, попкорну, напоїв і подібних товарів, а також закордонний прокат — принесе економіці США близько 3,1 мільярда доларів.

Однак видання стверджує, що економічний поштовх від фільмів та турів нетривалий, оскільки ні Бейонсе, ні Свіфт не планують виходити на сцену в США наприкінці року, а фільми такого масштабу, як "Барбігеймер", виходять не щороку.

"Значна частина цієї сили походить від тимчасових факторів, — пишуть економісти Анна Вонг та Еліза Вінгер. — Ці фактори створюють міраж стійкого споживання, тоді як насправді воно вичерпує себе".

Тейлор Свіфт. Фото: Kevin Mazur/TAS23/Getty Images

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що концерти Бейонсе у Стокгольмі могли вплинути на інфляцію в Швеції — економісти розглядають початок світового турне співачки як ймовірну причину.

Аналітики припускають, що саме концерт Бейонсе вплинув на зростання цін у готелях, ресторанах тощо. Десятки тисяч фанатів з'їхалися до столиці в середині травня, аби потрапити на два концерти співачки. Серед них — і закордонні прихильники, які скористалися ослабленою шведською валютою та низькими цінами на квитки.

За оцінками, кожен концерт відвідали 46 000 людей. Чимало людей навіть мусили шукати житло за межами столиці, оскільки готелі Стокгольма були переповнені.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media