Невідомі облили мастилом скульптуру "Впевнена" у Стрийському парку

. Скульптуру "Вільна" у Стрийському парку пошкодили, 23.08.2023 Фото: Pavlo Gudimov/Facebook

Скульптуру "Впевнена" Василя Корчового у Стрийському парку (Львів) пошкодили невідомі — її облили переробленим мастилом і спробували підпалити. Про це у Facebook 23 серпня розповів куратор виставки Павло Гудімов.

"В такий спосіб цей акт вандалізму покликаний очорнити мешканців міста та продемонструвати неприйняття сучасного мистецтва в публічному просторі", — написав він.

Він додав, що зараз чекає на розмову зі слідчим: "Особи, які вдіяли таке, мають бути знайдені та притягнені до відповідальності. Львів і Україна ніколи не будуть середньовічною провінцією, незважаючи на такі старання".

Гудімов також перепросив у власника скульптури Юрія Сташківа, який надав твір для експонування та фінансово підтримав перевезення і встановлення скульптур, та в автора Василя Корчового.

Що відомо про скульптуру "Впевнена"

Роботу Василя Корчового розмістити у Стрийському парку в межах Львівського тижня скульптури. Твори стоятимуть тут понад рік — до листопада 2024-го.

Павло Гудімов зазначав раніше: очікував, що виставка та ця скульптура зокрема збурить суспільство.

"Це дуже позитивний момент для того, щоби нарешті збурити трохи процес байдужості до мистецтва в публічному просторі, максимально інтегрувати людей до обговорення, до інтерактиву. Для мене це божественна скульптура. Для мене — це толерантність, це краса у всіх її проявах", — говорив куратор виставки.

У соціальних мережах уже розгорілася суперечка — і щодо мистецької цінності скульптур, і чи варто взагалі у час війни займатися сучасним мистецтвом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media