В Україні відкрили нове "Видавництво 333": історія створення та плани — коментар засновників

Ексклюзивно
"Видавництво 333". Фото Суспільне Культура надала команда видавництва

Власник UA Comix і волонтер Богдан Кордоба та волонтерка Сандра Конопацька заснували нове українське видавництво — "Видавництво 333".

Його мета — "збирати розповіді, історії та цілі світи, і додавати їх на книжкові полиці".

Команда уточнює: "Історії на сторінках книг, історії наших авторів, історії всіх, хто створює видавництво, а також особиста непересічна історія кожного, хто торкається книжкових сторінок. Історії, що вже відбулися, історії, що тривають зараз, а також ті, яким ще потрібно відбутися".

Зараз видавництво проанонсувало свою дебютну книжку в жанрі історичного горору з елементами кіберпанку "Химороди". На сайті презентували тематичний мерч до цієї збірки Володимира Кузнєцова: футболки, гуді та стикерпак.

Передзамовлення збірки "Химороди" Володимира Кузнєцова. Сайт "Видавництва 333"

Мерч до збірки "Химороди" Володимира Кузнєцова. Сайт "Видавництва 333"

Створення "Видавництва 333": залаштунки, жанри, назва

У коментарі для Суспільне Культура засновники "Видавництва 333" поділилися, що багато років були залучені до різноманітних проєктів, спрямованих на популяризацію української культури: фестивалів, видавництв, музичних медіа тощо. Проте Богдан і Сандра познайомилися завдяки волонтерській діяльності, й уже понад півтора року співпрацюють із волонтерськими об'єднаннями для забезпечення Збройних Сил України.

"Настав час об'єднати наші шляхи у новий цікавий творчий розділ — книжкове видавництво", — кажуть у команді.

"Видавництво 333". Facebook\Видавництво 333

Процес запуску видавництва зайняв кілька місяців. Засновники розповіли, що найскладніше було узгодити час роботи над проєктом із волонтерством, "яке завжди має більший пріоритет".

"Проте між закупівлею дронів та пакуванням тактичної медицини все ж змогли підготувати анонс і працюємо над першими проєктами", — поділилися вони.

Видавничий портфель здебільшого буде складатися з українського фентезі, фантастики та горору. Однак у планах немає концентрації на одній ніші, тож у майбутньому планується і перекладна література, і серії в інших жанрах.

Окремої уваги заслуговує назва видавництва. Команда прокоментувала і цей аспект:

"Цифри 333 мають багато значень, і для кожного вони свої. Один з можливих варіантів — команда залпового вогню артилерії. Та ви можете відшукати свої власні сенси — і це також один зі змістів назви «Видавництва 333»".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media