Не "гомосексуальність", а "сексуальні відхилення": нові правила Іраку для ЗМІ

Фото: AP

Офіційний медіарегулятор Іраку заборонив усім ЗМІ та соціальним мережам, що працюють в арабській державі, використовувати термін "гомосексуальність", натомість наказують вживати слова "сексуальні відхилення". Про це 9 серпня повідомило Reuters.

У документі Комісії з комунікацій та медіа Іраку сказано, що використання терміну "гендер" також заборонено. Комісія заборонила всім телефонним та інтернет-компаніям, які мають ліцензію, використовувати ці терміни у своїх мобільних застосунках.

CNN із посиланням на іракського чиновника пише, що рішення регулятора ще потребує остаточного затвердження урядом. За його словами, поки що не встановлено покарання за порушення нового правила (але, ймовірно, це буде штраф).

Ірак не криміналізує гомосексуальні стосунки, але нечітко сформульовані моральні положення кримінального кодексу використовуються для переслідування представників ЛГБТ-спільноти.

За останні два місяці основні іракські партії посилили критику прав ЛГБТ, причому прапори часто спалювали під час протестів шиїтських мусульманських угруповань, які виступали проти нещодавніх спалень Корану у Швеції та Данії.

ЛГБТ в Україні

За 2022 рік правозахисники організації Freedom House зафіксували в Україні 39 дій на ґрунті гомофобії або трансфобії та мову ворожнечі з боку приватних осіб або груп. 22 з них є злочинами ненависті, 17 – інцидентами ненависті. У трьох випадках були прояви мови ворожнечі.

Одним з них минулого року став напад у Львові на керівницю громадської ЛГБТ-організації "Інсайт" та очільницю громадської ініціативи “Марш жінок” Олену Шевченко. У квітні активістку облили невідомою речовиною, унаслідок чого вона отримала хімічний опік обличчя та очей.

Ще одним відомим випадком злочину ненависті є напад біля київського ЛГБТ-клубу Versace, що стався в червні 2022 року. Олекса (його хлопець Роман, військовий, загинув на фронті на Харківщині) давав інтерв’ю іноземним журналістам біля клубу.

До них підійшла група молодиків, один із чоловіків ударив Олексу в щелепу. Нападникам нібито не сподобалося, що хлопець був на підборах і загалом належав до ЛГБТ-спільноти.

"Загалом у 2022 році значно знизилася кількість нападів на ЛГБТ+-центри/заходи або активістів з боку ультраправих угруповань через відсутність публічних ЛГБТ+-заходів і перемикання уваги опонентів до військових справ", – йдеться у звіті.

А влітку 2023 року в соціальних мережах погрожували зірвати перший квір-кінофестиваль України Sunny Bunny. Там поширювали заклики вчинити напад та навіть спалити кінотеатри "Жовтень" та KINO42 через таку програмну політику.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media