Стас Корольов випустив live-версію "Який день війни", а музикант Євгеній Дубовик кліп на трек Mr. Tritone

Стас Корольов під час виконання "Який день війни". Надано командою артиста

Гурт "Стас Корольов" випустив live-версію пісні "Який день війни", реліз якої відбувся рівно рік тому. Крім того, музикант Євгеній Дубовик, який зокрема співпрацює зі Стасом Корольовим, випустив інструментальну композицію Mr. Tritone.

"Який день війни"

На YouTube досі можна було знайти неофіційні відео з концертів "Стас Корольов" — це вперше гурт випустив live-відео з сольного концерту у Києві.

"Ми протягом року трималися і чекали на великий київський сольник, на свою тисячу голосів, що доєднається до музики. І нарешті маємо на річницю випуску пісні «Який день війни» концертне відео, на якому видно, як еволюціонувала пісня. Та як вона резонує з людьми", — йдеться у пресрелізі.

Текст пісні "Який день війни" складається з запитів українців в Google, що починаються словами "Який", "Як", "Хто", "Коли", "Що".

Стас Корольов – це аудіовізуальний гурт, у який входять четверо музикантів (Стас Корольов, Андрій Бармалій, Євгеній Дубовик, Олександр Явдик) та віджейка Анастасія Весна, що грає віжуалами на екрані в реальному часі.

"Кульмінаційним моментом діяльності гурта та в життєвому циклі його творчого доробку є не випуск синглу, не випуск кліпу, а саме виконання композиції наживо, зі світловим шоу, екраном, людьми та версією пісні, що виконується тут і зараз і ніколи не буде такою самою", — зазначають артисти.

Кліп Mr. Tritone

Це інструментальна композиція, яку виконали Євгеній Дубовик (рояль), Кирило Черкашин (альт-саксофон), Станіслав Дяченко (бас-гітара) та Іван Корнієнко (барабани). На написання треку надихнув однойменний музичний інтервал — тритон.

Музиканти зазначають, що раніше звучання цього інтервалу викликало занепокоєння та відразу, що люди називали його "інтервалом диявола".

"Подібні речі траплялись через недосконалу будову музичних інструментів у минулому. І саме тому, не можна було почути «чисте», темпероване звучання певних інтервалів та акордів. У нашому випадку це просто енергійна та трішечки агресивна джаз-ф'южн композиція, зіграна на роялі, саксофоні, барабанах та басу, в якій можна відчути «настрій» тритону", — йдеться в описі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media