Папа Римський перепросив перед українською молоддю за неспроможність вплинути на ситуацію в Україні — УГКЦ

Папа Римський Франциск на зустрічі з УГКЦ. УГКЦ

Українська молодь з Української греко-католицької церкви та Римсько-католицької церкви на зустрічі з Папою Римським Франциском у Лісабоні розповідала про російсько-українську війну. Про це повідомляє УГКЦ.

Заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш, який теж був на зустрічі, поділився, що візит був "дуже емоційним": "Папа уважно слухав і вдивлявся, втирав сльози української молоді, яка прийшла розповісти йому правду про війну, про те, що Росія руйнує життя в Україні".

За словами Демуша, Папа Римський говорив дуже коротко і запевняв, що молиться за Україну. "Також Святіший Отець попросив у молоді пробачення за свою неспроможність зробити щось більше, наголошуючи, що зло дуже жорстоке", — заявив отець.

Крім того, українка Ірина Більська передала Папі уламки ракет, що впали на подвірʼя церкви в Бериславі. Жінка розповіла, що цей храм на Херсонщині став притулком для декількох тисяч людей.

Також Папі подарували сніп пшениці, коровай та зарваницьку воду. Ці подарунки втілили страждання України: ворог знищує нашу родючу землю та хліби, багато людей в різних регіонах країни потребують води тощо.

Папа Римський Франциск на зустрічі з УГКЦ. УГКЦ

Папа Римський та повномасштабне вторгнення

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Папа Римський неодноразово закликав до припинення бойових дій, спілкувався з українськими біженцями.

Водночас понтифік не відмовлявся від контактів із Росією. 25 лютого 2022 року медіа повідомляли, що Папа Римський особисто відвідував посольство Росії у Ватикані, порушуючи протокол. У червні 2022 року понтифік планував зустріч із патріархом Російської православної церкви Кирилом. Проте Ватикан скасував її, бо вона може "призвести до великого замішання".

Крім того, у квітні 2022 року понтифік сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед Великоднем за західним обрядом 2022 року у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. На традиційній хресній ході в Колізеї хрест несли українка та росіянка. А у 2023 році у Ватикані вирішили поєднати свідчення підлітків з України та Росії під час Хресної дороги.

24 серпня 2022 року, на День Незалежності України, понтифік заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами Франциска. Ватикан відреагував на критику, наголосивши, що слова Франциска слід трактувати як голос цінностей, а не політичну позицію.

У травні 2023 року Папа Римський Франциск заявив, що бере участь у "миротворчій місії", яка має на меті "покласти край конфлікту між Росією та Україною". Однак CNN писало, що Україні нічого не відомо про миротворчі зусилля Ватикану. За два тижні після таких заяв Володимир Зеленський зустрівся з понтифіком у Ватикані.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media