Президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт №9437 про виділення 573 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Про це йдеться у картці законопроєкту.
Верховна Рада 13 липня ухвалила документ, його передали на підпис президента. Однак Зеленський повернув його із пропозиціями, тепер парламент готується їх розглянути.
Будівництво музею Голодомору
Загальний кошторис зведення музею — 1,6 млрд гривень. 573 млн грн мали бути останнім траншем для завершення будівництва другої черги — це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.
Виконувачка обов'язків директорки музею Леся Гасиджак розповідала, що будівництво почалося ще у 2017 році, але закінчення робіт відтерміновувалося через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення Росії. Загальна площа будівлі другої черги — 15 тисяч квадратних метрів.
У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Тодішній міністр культури Олександр Ткаченко називав фінансування будівництва доречним. А сама Гасиджак про доречність зведення музею в умовах війни казала:
"Питання будівництва музею, можливо, завжди буде не на часі, на думку декого з наших критиків. Тому що потім на порядку денному буде відбудова країни, житла і так далі. Й кожного разу через 15 років ми будемо повертатися до того, що ми забули і не знаємо, хто є нашим ворогом, які наслідки співжиття з цим ворогом, як з ним треба боротися, ким він є та які запобіжники треба вжити, щоб подібні злочини не повторювалися в майбутньому".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media