В Україні зʼявився документальний проєкт "Варта", який створює відеоновели про військових

. Фото надане пресслужбою проєкту "ВАРТА"

Команда фільммейкерів NEUTRINO створила серію документальних новел "ВАРТА" про українських військових. 25 липня вони презентували першу короткометражну роботу "ХЕРУВИМИ".

У цій новелі розкрито історії героїв 11-ї окремої бригади армійської авіації "Херсон". Вони стояли на обороні Києва, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на "Азовсталі", брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний.

Попри те, що у лютому 2022 року в арсеналі Росії налічувалося в рази більше новітніх бойових літальних засобів, 11-та окрема бригада захищала південний напрямок, та маючи п'ять вертольотів і три літаки, зупиняла ворожі колони.

Новела "ХЕРУВИМИ". Фото надані пресслужбою проєкту

"Війна принесла усім нам багато болю. І його не позбутись, але щоб він не поглинув і не зламав, треба цей біль перетворювати на паливо та діяти. Для мене так виник проєкт «ВАРТА». Я відчуваю, що так я можу приносити користь. Закарбовувати наших захисників у літописі нової історії України", — зазначила співавторка проєкту Мар’яна Шафро.

Новела "ХЕРУВИМИ". Фото надані пресслужбою проєкту "Варта"

"Я втомився дізнаватися про героїв посмертно, мені боляче чути їхні історії, коли їх вже немає, і я не маю можливості з ними спілкуватися та віддячити. Тільки помолитись у небо. Тому для себе я вирішив, що буду документувати історії наших захисників і показувати їхні спогади, їхні образи, їхні портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді мужні герої", — додає режисер проєкту Євген Матвієнко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media