"Барбігеймер" у кіно: який із фільмів зібрав більше за перші вихідні у прокаті

Колаж Суспільне Культура

Режисерка Ґрета Ґервіґ увійшла в історію, оскільки "Барбі" має найбільший стартовий вікенд для фільму, знятого жінкою. За оцінками, за перший вікенд прокату фільм зібрав $377 млн (13,8 мільярда гривень). Про це повідомляє видання The Guardian.

Фільм "Капітан Марвел" раніше утримував цей титул: у 2019 році стрічка Анни Боден і Раяна Флека заробила $153 мільйони (5,6 мільярда гривень) за перші вихідні. "Диво-жінка" від режисерки Петті Дженкінс була найбільш касовим фільмом, знятим виключно жінкою — дебютні збори сягнули $103 мільйонів (3,7 мільярда гривень) у 2017 році.

"«Барбі» стала фільмом, що піймав дух часу, — каже Девід Ґросс, який керує консалтинговою компанією Franchise Entertainment Research, що займається дослідженням кіноіндустрії. — Це справжній ажіотаж, а не штучний. Глядачі створюють його самі".

У перший вікенд прокату "Барбі" продажі квитків перевищили продажі на прем'єрний вікенд блокбастера "Супербратів Маріо", що робить "Барбі" поки найкасовішим фільмом 2023 року.

"Це був справді історичний вікенд, який продовжує позитивну динаміку касових зборів 2023 року, — сказав Майкл О'Лірі, президент і головний виконавчий директор Національної асоціації власників кінотеатрів у США. — Люди зрозуміли, що відбувається щось особливе, і вони хотіли бути частиною цього".

Фільм "Оппенгеймер" від Крістофера Нолана також перевершив усі очікування, зібравши $174 млн (6,3 мільярда гривень), що зробило його найприбутковішим дебютом режисера, не пов'язаним із Бетменом, і одним з найкращих стартів для біографічної драми з рейтингом RОзначає, що у США підлітків до 17 років допускають до фільму лише в супроводі одного з батьків чи опікуна..

"Це фільм 1940-х років, — каже президент Universal з дистрибуції на внутрішньому ринку Джим Орр. — Це говорить про привабливість Нолана і його майстерність як режисера. Він має дивовижну репутацію режисера, який вміє розповідати історії у максимально широкому форматі".

"По всьому світу ми бачили продажі квитків на сеанси о 4-й ранку і людей, які годинами подорожували через кордони, щоб побачити «Оппенгеймера» у 70-міліметровому форматі IMAX", — додав генеральний директор IMAX Річ Ґелфонд.

Це також перший випадок, коли один фільм зібрав понад $100 млн, а інший — понад $80 млн за один вікенд.

За даними PostTrak, на прем'єру "Барбі" прийшло багато жінок, які становили 65% аудиторії, а 40% покупців квитків були молодші за 25 років. Для порівняння, аудиторія "Оппенгеймера" на 62% складалася з чоловіків, 63% мали понад 25 років, а 32% глядачів були від 18 до 24 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media