"Як ти живеш?": Хаяо Міядзакі випустив свій останній фільм

. Фото: @DiscussingFilm/Twitter

Хаяо Міядзакі, ймовірно, випустив свій останній фільм — 14 липня на екранах японських кінотеатрів зʼявилася стрічка "Як ти живеш?" (How do you live?). Сценарій заснований на історії дорослішання хлопчика, чия мати загинула під час пожежі. Про це повідомляє видання BBC.

Фільм "Як ти живеш?" отримав назву від роману Гензабуро Йошіно 1937 року, але його історія є цілком оригінальною, написаною Міядзакі. Дія фільму розгортається в Японії під час Другої світової війни й зосереджується навколо хлопчика на ім'я Махіто, чия мати загинула.

Постер до останнього фільму Хаяо Міядзакі. Фото: @DiscussingFilm/Twitter

За словами видання, фільм сповнений "характерних для Міядзакі одержимостей, дивацтв і тематичних проблем". Тематично, як і інші стрічки на кшталт "Служби доставки Кікі" та "Віднесених духом", це казка про дорослішання, в якій дитина повинна подолати свій егоїзм і навчитися жити для інших.

Фільм "Як ти живеш?" не мав такого ажіотажу в день виходу на екрани, якого можна було б очікувати від нового релізу Міядзакі. Не було ні трейлерів, ні телевізійних роликів, а єдиний натяк на те, що фільм вийде, містився в одному загадковому постері.

У червні студія Міядзакі Ghibli оголосила, що не випускатиме рекламних роликів чи трейлерів до фільму "Як ти живеш?".

Хто такий Хаяо Міядзакі

Хаяо Міядзакі — один із найвідоміших у світі японських мультиплікаторів і анімаційних режисерів. Його часто називають азійським Волтом Діснеєм, хоча сам аніматор не любить цього порівняння.

Міядзакі прославився завдяки повнометражним анімаційним стрічкам:

  • "Навсікая з Долини Вітрів" (1984);
  • "Небесний замок Лапута" (1986);
  • "Мій сусід Тоторо" (1988);
  • "Мандрівний замок" (2004).

У 2003 році твір Міядзакі "Віднесені привидами" отримав премію "Оскар" як найкращий анімаційний фільм року. Останньою на цей час повнометражною роботою режисера є фільм "Вітер дужчає" (2013).

Після виходу стрічки Хаяо Міядзакі провів пресконференцію у Венеції, оголосивши про свою відставку. Він заявив: "Я знаю, що багато разів говорив, що піду на пенсію в минулому. Багато хто з вас, мабуть, думає: «Ще раз». Але цього разу я цілком серйозний". Однак пізніше Міядзакі передумав і вирішив повернутися, щоб зняти ще один фільм.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media