Стасік присвятила пісню "Герої вмирають" Роману Ратушному та загиблим на війні

. Стасік, "Герої вмирають". Авторка фото Юлія Вебер

Анастасія Шевченко під псевдонімом Стасік презентувала нову пісню та кліп "Герої вмирають". Робота присвячена Роману Ратушному — громадському діячу та військовому, що загинув у бою під Ізюмом у червні 2022 року. А також "пам’яті кожної та кожного з ваших близьких, хто загинув на цій війні".

Це перша робота співачки за півтора року. Авторкою кліпу є Анна Бурячкова — режисерка та кліпмейкерка, з якою в музикантки склався творчий тандем.

За словами Анастасії Шевченко, в основі пісні лежить вірш, що декілька років тому написала Саша Кладбіще — поетка та співачка, лідерка гурту "Цвинтар".

"Я побачила цей вірш у фейсбуці, після цього написала їй та запитала, чи можу я його заспівати. Вона погодилась і сказала, що буде щаслива, якщо це станеться. Музика на цей текст також існує дуже давно", — розповіла в інтервʼю Суспільне Культура музикантка.

Співачка поділилася, що не випускала пісню раніше, бо "була внутрішньо слабшою, аніж зараз, та не була готова до потенційного хейту (...) Але зараз я значно сильніша".

Нині Стасік — парамедикиня (вона була учасницею війни на Донбасі й у 2022 році повернулася на фронт), і тому у відеокліпі з’являються її побратими та посестри по службі.

Героями відео стали:

  • Ірина Токарчук, позивний "Дарина", 31 рік, лікарка-хірургиня. У 2014 році воювала в "Правому Секторі", зараз — знову на фронті в підрозділі десантно-штурмових військ.
  • Ольга Бенда, позивний "Білосніжка", 31 рік, бойова кухарка. Воювала у складі 72 ОМБр з 2016 року. У 2017 отримала поранення.
  • Марія Щанкіна, позивний "Вета", 51 рік, бойова медикиня, інструкторка з тактичної медицини. Воювала у 2016–2020 роках. Зараз викладає такмед для військових.
  • Михайло Бурмістренко, позивний "Френк", 37 років. Воював у 2014–2015 роках, зараз — знову на фронті.
  • Вадим Адамов, позивний "Відьмак", 19 років. До 24 лютого — режисер і активіст, з початку повномасштабного вторгнення — командир мінометного розрахунку. Нині аеророзвідник.
  • Олександр Будько, позивний "Терен", 27 років. Воював в батальйоні Карпатська Січ, зараз пише книгу та займається громадською діяльністю.
  • Ашот Галстян, позивний "Джан", 30 років. Водій-санітар медевака.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media