Штучний інтелект створив комікс про українських партизанів

Фото: Спротив/Telegram

Штучний інтелект (ШІ) створив "Спротив Коміксу" про партизанів на тимчасово окупованій території України та їхню боротьбу проти росіян. Про це 5 липня у соціальних мережах розповіли у Центрі національного спротиву.

"Кожна серія буде розповідати про окремі випадки боротьби українців з окупантами", — пише Центр.

Повідомляють, що історії базуються на тому, що насправді сталося, але з відмінностями у дрібницях та доданими художніми елементами.

Комікс, створений ШІ. Скріншот зі сторінки у Facebook

Раніше Суспільне Культура розповідало, що видавництво "Ранок" випустить книжку "Хочу на Марс", яку написали та проілюстрували за допомогою штучного інтелекту.

За словами видавців, авторка Марʼяна Горянська ставила запитання від імені п’ятирічної дитини та відбирала відповіді, а дизайнер Олександр Ковалєвський за допомогою ШІ створював ілюстрації.

У видавництві сподіваються, що книжка сприятиме розвитку дитячої уяви та зацікавленості в науці: "Книга містить багато яскравих ілюстрацій, які допоможуть дітям зрозуміти, як виглядає Всесвіт в уявленні ШІ та як люди можуть літати у космос".

Етичність використання ШІ

На початку лютого 2023 року "Видавництво Старого Лева" анонсувало вихід поетичної книжки Марини Пономаренко "Книжка любові та люті", ілюстрації до якої створила Ксенія Забродська за допомогою штучного інтелекту.

Українські користувачі Twitter дорікали видавництву за недоцільність використання ШІ та порушення авторських прав.

У видавництві зауважили, що вони проконсультувалися з юристами щодо правомірності використання ШІ та нюансів авторського права й додали, що з погляду українського законодавства цей проєкт нічого не порушує.

Ілюстрації, створені ШІ. Колаж: Вікторія Желєзна

Художниця, кураторка та викладачка мистецтва Леся Хоменко у коментарі для Суспільне Культура зауважила: "Щодо авторських прав — я думаю, будуть розроблені певні положення, але це буде подібним до використання матеріалів із соцмереж. Щодо художньої цінності — думаю, це просто один з інструментів, просто складний".

Дизайнер візуальних комунікацій, співзасновник та креативний директор студії Kultura Саша Биченко додав, що не бачить у цьому "проблеми або зради": "Скоріше навпаки: я б оцінив це як цікавий експеримент (не тільки для видавця й авторів, а і для всієї індустрії) та не робив висновків щодо нової технології завчасно".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media