Працівники Британського музею планують тижневий страйк, бо їм не виплачують обіцяні кошти

Фото: @TheGarrard/Twitter

Вдруге цього року працівники Британського музею в Лондоні планують вийти на багатоденний страйк. Працівники служби обслуговування відвідувачів та охорони, які входять до профспілки працівників державних і комерційних служб (PCS), оголосили, що не планують вийти на роботу з 11 по 16 липня. Про це повідомляє видання Artnet News.

Запланований шестиденний страйк є частиною більш масштабного протистояння, яке триває з листопада 2022-го між урядом і британськими профспілками, що представляють державних службовців щодо оплати праці, пенсій і робочих місць.

У середині лютого 2023 року співробітники музеїв оголосили тижневий страйк, що спричинило зрив деяких програм і означало, що галереї зможуть відвідати лише відвідувачі із заздалегідь заброньованими квитками.

Страйк під Британським музеєм. Фото: @TheGarrard/Twitter

Страйк під Британським музеєм. @TheGarrard/Twitter

У червні профспілка домоглася значних поступок у переговорах. У відповідь на інфляцію, яка досягла 40-річного максимуму, уряд погодився виплатити працівникам, які не належать до керівного складу, одноразову допомогу у розмірі 1500 фунтів стерлінгів (приблизно 70 тисяч гривень).

Але співробітники Британського музею страйкують, оскільки їхня установа не погодилася на рекомендовані виплати.

"Це обурливо, що навіть після того, як уряд визнав необхідність надання нашим членам більшої фінансової підтримки під час руйнівної кризи вартості життя, Британський музей відмовляється її виплачувати", — сказав у своїй заяві генеральний секретар PCS Марк Сервотка.

Страйк у Шотландії. Фото: @ruby_rubyclaire/Twitter

Музей наполягає на тому, що він "не відмовлявся" від платежу. Оскільки музеї та бібліотеки мають незалежний дохід, вони технічно вважаються "органами свободи" і не зобов'язані слідувати урядовим рекомендаціям щодо оплати праці — тому одноразові платежі не є обов'язковими.

У відповідь PCS оприлюднила письмове повідомлення від керівника відділу кадрів музею, в якому йшлося про те, що "БМ не в змозі здійснити одноразову виплату в розмірі 1500 фунтів стерлінгів, як того вимагали".

PCS погодилася взяти участь у зустрічі з музеєм 6 липня, щоб обговорити зарплату на 2023/2024 фінансовий рік, але продовжить страйк, якщо музей не погодиться на виплату.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media