"Сім'я Marvel втратила одну зі своїх легенд": помер художник коміксів про Людину-павука Джон Роміта-старший

Колаж Суспільне Культура, Marc Stamas/Getty Images

У віці 93 років помер художник коміксів Джон Роміта-старший. Він був знаменитий своїми роботами для "Marvel Comics", зокрема, коміксами серії "Дивовижна Людина-павук" (The Amazing Spider-Man). Про це 14 червня повідомило видання The New York Times.

Про його смерть повідомив син Джон Роміта-молодший, який також є художником коміксів. Він розповів, що його батько помер уві сні в понеділок.

Співчуття висловили і в компанії Marvel: "Мільйони людей дізналися про Marvel через його мистецтво, і ще більше мільйонів дізналися про Пітера Паркера через безпомилкову сміливу роботу пензля Роміти на його сторінках. Сім'я Marvel втратила одну зі своїх легенд, і ми сумуємо через втрату творчого гіганта".

Помер художник коміксів про Людину-павука Джон Роміта-старший. Скріншот із сайту Marvel, marvel.com/

Кар'єра пана Роміти як художника коміксів розпочалася у 1966 році, коли він почав малювати "Дивовижну Людину-павука".

Арлен Шумер, автор книги "Срібний вік мистецтва коміксів", сказав у 2017 році в інтерв'ю The New York Times, що Роміта був гідним наступником Стіва Дітко, додавши, що його особливий почерк можна було побачити на всьому: "від обкладинок до сторінок, фактично витіснивши стиль Marvel, в якому колись домінував Джек Кірбі в 60-х роках".

Роміта сказав у 2017 році в інтерв'ю телеканалу Syfy, що найбільше пишається своєю роботою над двома випусками на початку 1970-х, коли він почав відрізняти своє художнє бачення Людини-павука від бачення Дітко.

Помер художник коміксів про Людину-павука Джон Роміта-старший. Скріншот із сайту Marvel, marvel.com/

Під його керівництвом у Marvel з'явилася низка інших пам'ятних персонажів, зокрема Кінгпін, Люк Кейдж і Росомаха.

Роміта пішов на пенсію в 1996 році, але продовжував працювати над деякими проєктами як для Marvel, так і для DC.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!