Disney офіційно переніс релізи наступних частин "Аватара", "Зоряних воєн" та більшості фільмів Marvel

Фото: disney/Instagram

Шанувальникам фільмів Disney доведеться довше чекати на деякі стрічки — компанія внесла зміни у календар релізів. Офіційно причину змін не називають, але підозрюють, що це повʼязано зі страйками, які на початку травня 2023 року оголосила Гільдія сценаристів США. Про це 14 червня повідомило видання BBC.

Згідно з календарем релізів, тепер "Аватар 3" вийде на рік пізніше — 19 грудня 2025 року. "Аватар 4" переноситься на 21 грудня 2029 року, а "Аватар 5" — на грудень 2031 року.

Режисер Джеймс Кемерон, який запустив перший "Аватар" у 2009 році, заявив що, можливо, не буде режисером четвертої та п'ятої частин.

"Кожен фільм "Аватара" — це захоплива, але епічна робота, яка вимагає часу, щоб досягти того рівня якості, до якого ми як режисери прагнемо і якого очікують глядачі", — зазначив продюсер Джон Ландау.

Реліз наступних частин "Аватара" відклали. Скріншот зі сторінки у Twitter

Перенесли й релізи фільмів із серії "Зоряних воєн": один замість грудня 2025 року вийде у травні 2026 року, а другий — у грудні 2026-го.

Також було оголошено про перенесення більшості фільмів Marvel, зокрема стрічка "Месники": Династія Канґа" орієнтовно вийде у травні 2026 року.

Серед інших змін у релізах Marvel — "Капітан Америка: Чудовий новий світ" вийде на екрани у липні 2024 року замість травня, після нього — "Блискавки" у грудні 2024 року, "Блейд" у лютому 2025 року та "Фантастична четвірка" у травні 2025 року.

"Такі фільми не можна знімати без сценаріїв (попри те, що кажуть деякі критики), а оскільки сценаристи зараз не працюють над ними, все доводиться затримувати", — повідомляє медіасайт Gizmodo.

У чому конфлікт

Конфлікт між Гільдією сценаристів США та Альянсом продюсерів кіно і телебачення (AMPTP) виник ще у 2007–2008 роках. Але цього разу, окрім фінансових питань (скорочення доходів письменників та сценаристів), протестують проти використання штучного інтелекту у виробництві кіно.

Сценаристи наполягають на тому, аби штучний інтелект залишався лише інструментом, а не заміщав авторські тексти та робочі місця співробітників.

Сам страйк розпочався 2 травня: на вулиці міст під офіси кіно- та стримінгових компаній вийшли письменники, сценаристи та дієвці Гільдії письменників США, які не згодні зі змінами індустрії.

Вплив страйку на кіноіндустрію

Команда серіалу "Дивні дива" оголосила про призупинення зйомок 5 сезону. Вони зазначили, що написання сценарію триває і під час знімального процесу, тому без сценаристів робота зупинилася. Брати Даффер, автори "Дивних див", висловили сподівання, що скоро роботу вдасться відновити.

Через страйк вже поставили на паузу виробництво вечірніх шоу з Джиммі Кіммелом, Стівеном Кольбером, Джиммі Феллоном — замість нових випусків показуватимуть повтори попередніх епізодів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!