Люди в усьому світі все більше уникають новин: Інститут Reuters

Ілюстративне фото: Unsplash

За останні шість років кількість людей, які цікавляться новинами, скоротилася приблизно на чверть. Про це йдеться у звіті Інституту Reuters при Оксфордському університеті, 14 червня повідомило видання BBC.

За оцінкою, якщо у 2017 році 63% опитаних людей цікавилися новинами, то у 2023 їх лишилося тільки 48%. А більше третини (36%) заявили, що іноді або часто взагалі уникають новин.

Автори звіту зазначають, що люди "продовжують уникати важливих історій, таких, як війна в Україні, оскільки вони скорочують кількість депресивних новин і намагаються захистити своє психічне здоров'я".

У звіті також йдеться, що частіше люди знаходять новини в Інтернеті, а популярність друкованих та телевізійних ЗМІ занепадає. У Великій Британії найбільшою довірою користується новинний бренд BBC, за яким слідують Channel 4 та ITV.

Люди в усьому світі все більше уникають новин: Інститут Reuters. УНІАН

Чотири з 10 людей (40%) стверджують, що довіряють більшості новин, що на два відсоткових пункти менше, ніж торік. Дослідження також показало, що більша частина (56%) опитаних турбуються про те, як визначити, які новини є справжніми, а які — фейковими.

Більшість новин — у соціальних мережах

Дослідження також показало, що у Великій Британії 41% молодих людей від 18 до 24 років вважають соціальні мережі своїм основним джерелом новин (43% у всіх країнах), порівняно з 18% у 2015 році.

За словами директора Інституту Reuters Расмуса Нільсена: "Молоде покоління мало цікавиться багатьма традиційними новинами, орієнтованими на звички, інтереси та цінності старших поколінь, і натомість користуються більш особистісними, персоналізованими можливостями, які пропонують соціальні медіа".

Кожен п'ятий (20%) від 18 до 24 років отримує новини з TikTok, порівняно з 15% минулого року. У звіті йдеться про те, що платформа "є найбільш швидкозростаючою соціальною мережею".

Усе частіше молодь дізнається новини з TikTok. Фото: vctr.media

Водночас найважливішою соціальною мережею для новин залишається Facebook, хоча за останні сім років кількість користувачів, які йдуть туди за новинами щотижня, скоротилася з 42% до 28%.

Однією з причин такої зміни є відчуття того, що онлайн-розмови на таких платформах, як Facebook і Twitter, стають все більш токсичними.

В опитуванні взяли участь 93 тисячі користувачів із 46 країн світу, зокрема зі США, Великої Британії, Аргентини, Бельгії, Греції, Іспанії, Канади, Південної Кореї, Таїланду. Україна в опитуванні не брала участі. Для всіх країн вибірка репрезентативна за віком та статтю.

Крім того, автори дослідження наголошують, що опитування не завжди може відображати реальну поведінку людей, оскільки люди суб'єктивно оцінюють свою поведінку. Тому результати опитування не можуть бути повністю об'єктивними.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!