В Україні відзначатимуть День пам'яті та перемоги над нацизмом 8 травня: Зеленський підписав закон

. Фото: Shutterstock

Президент Володимир Зеленський 12 червня підписав закон, який встановлює 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відповідний проєкт закону Верховна Рада ухвалила 29 травня. До цього в Україні 8 травня відзначали День пам'яті та примирення, а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відтепер 8 травня в Україні буде святковим та неробочим. Але лише після завершення воєнного стану — під час воєнного стану святкові та неробочі дні скасовуються.

Чому змінили дату?

Акт про безумовну капітуляцію делегація Німеччини підписала 7 травня 1945 року в Реймсі. Йосип Сталін був незадоволений, що капітулювали перед західними союзниками, а не перед ним. Тому на його вимогу капітуляцію "продублювали" 8 травня у радянській зоні окупації у передмісті Берліна о 22 годині 43 хвилини — у Москві тоді вже було 9 травня. Тож у Європі День перемоги відзначали 8 травня, а в СРСР — 9.

Відповідно до пояснювальної записки законопроєкту, Україна зі зміною пам'ятної дати стане ближчою до європейських держав, де 8 травня відзначають перемогу над нацизмом вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!