Після підриву Каховської дамби Twitter відправляє у "тіньовий бан" українських культурних діячів

Twitter. Getty Images

Акаунти українських користувачів у Twitter потрапляють у "тіньовий бан". Це помітили наступного дня після підриву Каховської ГЕС. У бан потрапили активісти та волонтери, які активно поширюють інформацію про війну, а також українські митці. Що таке "тіньовий бан" та хто у нього потрапив — розповідає Суспільне Культура.

Що таке тіньовий бан

Соцмережі Twitter, Facebook, Instagram на власний розсуд можуть ускладнювати пошук акаунтів та їхній показ у стрічці. "Тіньовий бан" одразу може бути непомітний для користувача, якого стосується, але буде помітним для інших користувачів.

Українські профілі у Twitter зіштовхнулися з баном рекомендації (search suggestion ban) та баном пошуку (search ban). Перше обмеження означає, що ваш профіль можуть пропонувати користувачам, з якими ви тісно пов'язані, але в пошуку для інших користувачів вас може не відображати.

Друге обмеження передбачає повну заборону — тобто ваші твіти повністю приховуються в результатах пошуку.

Хто потрапив у тіньовий бан

Чутливим контентом Twitter вважає дописи Довженко-Центру. Там помітили, що акаунт центру не пропонується в пошуку англійською мовою. Натомість сторінка російського кіноархіву в пошуку знаходиться.

Скриншот допису Довженко-Центру. Twitter

Журналістка та мистецтвознавиця Оксана Семенік веде англомовну Twitter-сторінку про українське мистецтво — Ukrainian Art History. Вона теж помітила, що соцмережа маркує її сторінку як чутливий контент та вилучила з пошуку.

Бан сторінки про українське мистецтво у Twitter. Twitter

Користувач у Twitter "Пан Ґік" написав, що у "тіньовий бан" також потрапили акаунти гурту Krapka;KOMA, співачки Джамали та митця Йосипа Гусака.

Допис про "тіньовий" бан у Twitter українських акаунтів. Twitter

Крім того, український дизайнер Олександр Биченко зазначив, що у "тіньовий бан" потрапив фонд "Гуркіт", що зараз займається допомогою Херсонщині.

"Тіньовий бан" в інших соцмережах

Facebook заблокував допис української журналістки "Детектор медіа" Юлії Лавришин про підтоплені Олешки на Херсонщині. Журналістка зробила допис зі скріншотами з Telegram-групи, де були повідомлення жителів підтопленого міста, що у тимчасовій окупації.

Допис пробув на сторінці понад 2 години, претензій до нього не було, поки Лавришин не додала в коментарі відео, зняте з квадрокоптера. На ньому двоє людей на даху затопленого будинку махають руками та благають про допомогу.

Facebook позначив відео як таке, що "порушує стандарти спільноти щодо зображення оголеного тіла або дій сексуального характеру". Протягом двох днів журналістка не зможе робити дописи та користуватися функцією дзвінків у месенджері Facebook.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!