"Сакартвело", а не "Грузія": у Верховній Раді зареєстрували проєкт відповідної постанови

Ілюстративне фото: unplash

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про запровадження в Україні історичної назви Грузії "Сакартвело". Ознайомитися з ним можна на сайті ВР.

"Запровадити використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви", — йдеться у проєкті постанови.

У пояснювальній записці також зазначили, що "майже п’ятнадцять років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви "Грузія", яка вважається русифікованою".

Ініціатори додають, що назву "Грузія" використовують у світі близько 20 країн. А Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія уже відмовилися від цієї назви в офіційних документах. Більшість із них стали використовувати латинську назву Georgia, і єдина Литва з 2021 року використовує назву "Сакартвело".

"Сакартвело", а не "Грузія": у Верховній Раді зареєстрували проєкт відповідної постанови. з відкритих джерел

На думку литовських дипломатів, варіант "Грузія" є російським, тому вони вирішили змінити назву на таку, яку використовують самі грузини.

"Грузією цю державу іменують у Росії, Грузія — це імперська назва", — теж додають у проєкті постанови українці.

Самі грузини називають свою країну саме Сакартвело, що означає "країна картвелів" і походить від назви грузинського регіону Картлі. Проте у більшості мов закріпилась латинська назва країни Georgia (Георгія), через що її подекуди плутають з американським штатом Джорджія.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!