Після заяви українських поеток фестиваль у Естонії скасував виступ росіянки

Лінор Горалік. Фото: Linor Goralik/Facebook

8 травня у Естонії почався фестиваль Prima Vista. Українські письменниці Анна Грувер та Олена Гусейнова заявили про відмову від участі через залученість до програми російської письменниці Лінор Горалік. Пізніше організатори повідомили, що скасували її виступи.

Фестиваль зробив це "через суперечливу інформацію про її діяльність, яка створила напруженість серед інших іноземних гостей фестивалю".

"Організаційна команда Prima Vista не мала підстав сумніватися в протистоянні Лінор Горалік Путіну та в її підтримці України, але, враховуючи напруженість і реакцію, що виникла, ми наразі не бачимо іншого рішення, окрім як скасувати її виступи", — зазначила голова правління фестивалю Кріста Ару.

За її словами, це важкий вибір для фестивалю. Водночас Prima Vista "мусить продемонструвати сильну підтримку Україні в цій війні".

У власному пості у Facebook Горалік повідомила, що проведе один із запланованих виступів поза межами фестивалю, а подія про одяг росіян на мітингах скасована. Вона також зазначила, що не знала про відмову українок брати участь у фестивалі.

Раніше Суспільне Культура опублікувало стейтмент Олени Гусейнової про відмову брати участь у фестивалі.

Анна Грувер у власному пості зазначала: "Тема цього фестивалю звучить дуже гарно: "Бажати неможливого". Напевно, бажати неможливого — це бажати, щоб нас не намагалися "примирити", поки відбувається геноцид".

Лінор Горалік — російська письменниця, поетеса, есеїстка. Народилася в Дніпрі, до 2015 року мешкала у Москві, потім переїхала до Ізраїлю.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!