У Голлівуді зупинили зйомки "Дивних див", фільмів Marvel та шоу з Джиммі Кіммелом через протести сценаристів

. Колаж Суспільне Культура/Getty Images

2 травня Гільдія сценаристів США оголосила про страйк вони вимагають обмежити використання штучного інтелекту. Через це зйомки серіалів, фільмів та розважальних програм у Голлівуді тимчасово призупинилися. Зокрема 7 квітня команда серіалу "Дивні дива" у Twitter оголосила про призупинення зйомок 5 сезону.

Вони зазначили, що написання сценарію триває і під час знімального процесу, тому без сценаристів робота зупинилася. Брати Даффер, автори "Дивних див", висловили сподівання, що скоро роботу вдасться відновити.

Через страйк вже поставили на паузу виробництво вечірніх шоу з Джиммі Кіммелом, Стівеном Кольбером, Джиммі Феллоном — замість нових випусків показуватимуть повтори попередніх епізодів.

Також Marvel призупинила виробництво "Блейда", а другий сезон "Дому дракона" та "Володаря перснів" продовжать знімати, але без сценаристів на майданчику.

У чому суть протестів

Гільдія письменників Америки заявила, що хоче, щоб провідні голлівудські студії та мережі регулювали використання ШІ у творчих проєктах.

У поширеному ними документі йдеться про вимогу профспілки: "ШІ не може писати або переписувати літературні матеріали; не може бути використаний як вихідний матеріал; матеріали, що уже створені, не можна використовувати для навчання ШІ".

У відповідь Альянс кіно- і телепродюсерів — галузева асоціація, що представляє більшість великих розважальних компаній індустрії — відхилив цю пропозицію.

Натомість там "у відповідь запропонували щорічні зустрічі для обговорення технологічних досягнень".

Сценаристи та письменники у США вимагають врегулювати роботу ШІ. Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

У чому небезпека ШІ

Раніше Суспільне розповідало, що протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Очікується, що скорочення торкнеться фахівців, які працюють на адміністративних та облікових посадах, включаючи касирів, продавців, операторів введення даних та бухгалтерів.

У чому полягає небезпека використання ШІ, чи може він замінити людину, як допомагає під час війни та чи порушує авторське право – про це розповіли Суспільне Культура юристка Центру Демократії та Верховенства Права Ольга Петрів та консультант з цифрових технологій Віталій Мороз.

В інтерв'ю Тhe New York Джеффрі Хінтон, якого називають "хрещеним батьком штучного інтелекту", висловив занепокоєння щодо потенціалу ШІ ліквідувати робочі місця і створити світ, в якому багато хто "більше не зможе знати, що є правдою".

Хінтон публічно також говорив про те, що штучний інтелект може завдати як шкоди, так і користі: "Я вважаю, що стрімкий прогрес штучного інтелекту трансформує суспільство у спосіб, який ми не до кінця розуміємо, і не всі наслідки будуть добрими".

"Я вважаю цю перспективу набагато ближчою і набагато страшнішою, ніж перспектива захоплення влади роботами, до якої, на мою думку, ще дуже далеко", — сказав науковець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!