Голлівудські сценаристи занепокоєні, що ШІ може відібрати у них роботу

Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

Сценаристи у Голлівуді стурбовані розвитком штучного інтелекту та тим, як великі студії можуть використовувати цю технологію в майбутньому. Саме тому вони оголосили страйк з вимогою врегулювати застосування ШІ в країні. Про це 3 травня повідомило видання NBC.

Гільдія письменників Америки заявила, що хоче, щоб провідні голлівудські студії та мережі регулювали використання ШІ у творчих проєктах.

У поширеному ними документі йдеться про вимогу профспілки: "ШІ не може писати або переписувати літературні матеріали; не може бути використаний як вихідний матеріал; матеріали, що уже створені, не можна використовувати для навчання ШІ".

Фото: David McNew/Getty Images

У відповідь Альянс кіно- і телепродюсерів — галузева асоціація, що представляє більшість великих розважальних компаній індустрії — відхилив цю пропозицію.

Натомість там "у відповідь запропонували щорічні зустрічі для обговорення технологічних досягнень". За словами представників Гільдії, це розпливчаста пропозиція, яка свідчить про те, що лідери індустрії не готові давати жодних гарантій.

Марк Гуггенхайм, співтворець супергеройських серіалів "Стріла" та "Легенди завтрашнього дня", сказав, що студії повторюють "стару пісню" та затягують прийняття важливих рішень щодо великих технологічних змін.

"Історично склалося так, що кожного разу, коли з'являється якась нова технологія, студії кажуть: "Ми розуміємо вашу стурбованість, але все це занадто нове. Зачекайте на наступний цикл переговорів, — сказав він. — Але врешті-решт створюється певний прецедент, і під час наступного циклу переговорів вони кажуть: "Я не знаю, що вам сказати. Прецедент створено". Завжди є затягування часу".

Фото: FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images

Фото: ROBYN BECK/AFP via Getty Images

Страйк може призвести до фактичної зупинки виробництва програм мовлення, шоу та, можливо, деяких фільмів, що зупинить розвиток розважальної індустрії у США.

Раніше Суспільне розповідало, що протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Очікується, що скорочення торкнеться фахівців, які працюють на адміністративних та облікових посадах, включаючи касирів, продавців, операторів введення даних та бухгалтерів.

У чому полягає небезпека використання ШІ, чи може він замінити людину, як допомагає під час війни та чи порушує авторське право – про це розповіли Суспільне Культура юристка Центру Демократії та Верховенства Права Ольга Петрів та консультант з цифрових технологій Віталій Мороз.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!