Художник Сергій Майдуков відмовився отримувати премію імені Ремарка разом із росіянкою

. Фото: Сергій Сараханов, Міжнародне літературне агентство ELKOST

Український ілюстратор Сергій Майдуков відмовився отримати премію імені Еріха Марії Ремарка одночасно з російською письменницею Людмілой Уліцкой. Про це він повідомив у листі комітету премії.

Лавреаткою премії миру імені Ремарка у 2023 році визначили російську письменницю Людмілу Уліцкую. Вона отримає премію 22 червня в день 125-річчя Ремарка. Українському художнику Сергію Майдукову присудили "спеціальну премію".

Цьогорічна премія мала трактуватися як знак надії на примирення, говорять організатори.

"Останнім словом має бути мова людства, яка також об’єднує людей ворогуючих держав. Війна не повинна заглушити мову літератури та мистецтва", — говорить голова журі премії Сузанна Менцель-Рідль.

"Ми сподівалися запросити письменника з Росії та художника з України до Оснабрюка, щоб відзначити їх премією миру імені Ремарка та спеціальною премією", – додає віцеголова журі Катаріна Пьоттер.

Майдуков відмовився отримувати премію в один день з Уліцкою.

"Для мене стало несподіванкою, що мене обрали, я отримав листа десь місяць тому. Спершу сказав, що іншим разом приїду, в подальшому листуванні написав, що не приїду зовсім. Гроші хочу більшою частиною покласти в монобанку, де збираю на авто для ЗСУ", — сказав він у коментарі "Читомо".

Про премію миру імені Еріха Марії Ремарка

Німецьке місто Оснабрюк вручає премію миру імені Еріха Марії Ремарка раз на два роки, починаючи з 1991.

У 2005 році спеціальну відзнаку отримав Юрій Андрухович. Серед лавреатів також — Тоні Джадт, Світлана Алєксієвич, Алі Ахмад Саїд Есбер, Лев Копелєв та інші. Серед людей, відзначеними спецнагородами є офіцер російського флоту Ґріґорій Пасько, а також російська правозахисна організація "Мемориал".

Повний перелік лавреатів та відзначених спеціальними нагородами дивіться за посиланням.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!