Кілька видавництв відмовилися брати участь Книжковому Арсеналі

. Колаж Суспільне Культура

Попри обмеження воєнного стану, команда Мистецького Арсеналу готує 11-й фестиваль Книжковий Арсенал. Вони заявили, що цьогоріч на книжковому ярмарку операторами продажу книжок будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні. Засновник видавництва "Komubook" Павло Швед розкритикував такі умови й відмовився брати участь у фестивалі, також про це написав директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

Позиція видавців

У своєму дописі засновник видавництва "Komubook" Павло Швед стверджує, що не розуміє рішення організувати ярмаркову частину через кілька обраних книгарень:

"Тобто кілька книгарень, взявши книжки У ВСІХ видавців за гуртовими цінами, хоче продавати їх на Арсеналі для відвідувачів за цінами роздрібними... Я б ще зрозумів, якби ці зароблені мільйони або й десятки мільйонів гривень пішли на розвиток Арсеналу, на промоцію української культури за кордоном чи, ще краще, на ЗСУ і смерть русні. Але якщо вони мають піти в кишені кількох книгарень, то ні, вибачте, без мене".

На сайті ж Книжкового Арсеналу пояснюють, що запровадили нововведення "з огляду на нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни".

Також про те, що "Фоліо" не планує брати участі в цьогорічному "Книжковому Арсеналі", написав директор видавництва Олександр Красовицький.

Скріншот Facebook

Натомість письменниця й засновниця видавництва "Парасоля" Таісія Наконечна підтримала ініціативу Книжкового Арсеналу й написала, що"за наявних умов організатори знайшли чудове рішення, залучивши до продажу книг на фестивалі саме книгарні. Так, маржа видавницв буде дещо менша, але ж і зусилля на організацію участі будуть менші також, і витрати тощо".

Коментар директорки Книжкового Арсеналу Юлії Козловець

Директорка Книжкового Арсеналу Юлія Козловець у коментрі Суспільне Культура пояснює, що фестиваль цьогоріч буде набагато меншим, ніж він був в попередні роки — і з технічних, і з безпекових причин. Причини — логістика й безпека в умовах воєнного стану.

"Ми орієнтуємося на укриття, яке наявне в Мистецькому Арсеналі і яке ми зможемо забезпечити в разі повітряної тривоги. Воно вміщає до 700 людей. Звичайно, ми розглядали й варіант проведення ярмарку видавців, але, маючи багаторічний досвід його організації, відмовилися від цієї ідеї як від нереалістичної в умовах воєнного стану та в умовах меншого за масштабом фестивалю".

За словами Козловець, організаторам було важливо, щоб на Книжковому Арсеналі був не лише асортимент обмеженої кількості видавців: або власне київських, або великих потужних, в яких достатньо ресурсів для того, щоб брати участь самостійно.

"Книжковий Арсенал — це інтелектуально-культурна подія, де ключове значення має читач і його інтереси чи потреби. Отже, ми думали про асортимент книжок, який буде доступний відвідувачам, і шукали формат, який би дав можливість представити максимальну вибірку: і нішевих, і малих видавництв, і видавництв з різних міст, у тому числі тих, які найближче до лінії фронту".

Більше про умови проведення цьогорічного фестивалю, обрані книгарні й ставлення до відмови видавців брати участь у фестивалі читайте в розгорнутому коментарі для Суспільне Культура директорки Книжкового Арсеналу Юлії Козловець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!