EuroFestival у Ліверпулі: українські митці презентують проєкт про дім

Фото: гор Чекачков, із серії Daily Lives of the Displaced, Львів, 2022

З 1 до 14 травня, перед "Євробаченням", у Ліверпулі пройде EuroFestival, на якому команда Open Eye Gallery, українські куратори Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький (Ukrainian.Photographies) в партнерстві з Liverpool City Region презентують програму, побудовану навколо питання "Що для нас сьогодні означає поняття Дім?". Про це йдеться у пресрелізі.

Що у програмі

Публічний простір. Диптихи

Шість українських фотографів і фотографок (Марина Фролова, Олександр Чекменьов, Ігор Чекачков, Поліна Полікарпова, Ярослав Солоп, Михайло Палінчак) та шість поетів і поеток (Дерін Ріс-Джонс, Джекі Кей, Джеймс Конор Патерсон, Джон Хеглі, Ханан Ісса, Роджер МакҐоу) розповіли свої історії про Дім.

Ці диптихи можна буде знайти на залізничних станціях, зупинках паромів і на території Ліверпульського університету.

Застосунок Home Trails

Ліверпульський університет створив застосунок, який проведе гостей "Єврофестивалю" та місцевих жителів маршрутами, де можна знайти 5 фотоколекцій, що присвячені 5 аспектам дому: Земля, Опір, Свобода, Конструювання, Оточення.

Маршрут складатиметься з 25 місць, де будуть розміщені роботи українських фотографів та фотографок, а також листівки, які можна придбати. Кошти, виручені з продажу підуть у фонд "Госпітальєри".

Художня галерея та музей Вільямсона (Williamson Art Gallery & Museum). Фото: newlight-art.org.uk

Виставки в районах агломерації Ліверпуль

Глядачі зможуть знайти роботи українських митців у кінці кожного маршруту.

  • Williamson Art Gallery & Museum (26 квітня – 27 травня). Виставка трьох фотографів (Михайла Палінчака, Андрія Рачинського, Олени Субач), які почали документувати події, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
  • Norton Priory (27 квітня – 31 травня). Проєкти Андрія Достлєва, Лії Достлєвої та Анатолія Бабійчука. Вони про різні погляди на землю та стосунки з нею — володіння чи завоювання, культивування чи окупація.
  • Kirby Gallery (01 травня – 15 червня). Проєкт Назара Фурика "Прості речі", який розмиває межі фотографічних жанрів, шукаючи нові форми.
  • Unity Theatre (01 – 31 травня). To Know Us Better – проєкт Антона Шебетко, присвячений українському квір-комʼюніті, представники якого тимчасово живуть поза межами України.
  • The Atkinson (04 травня – 15 червня). Проєкт "My World is not Real Enough for an Apocalypse" про Донецьк, людей та різні спільноти цього регіону.
Kalush Orchestra, Джамала, Go_A: українські музиканти виступлять у Містечку Євробачення в Ліверпулі

Виставка Home. Perspectives в Open Eye Gallery

Виставка Home. Perspectives (4 травня – 21 травня) – проєкт, який об'єднує 17 фотографів і фотографок – про різний підхід до створення зображень, способів розповіді та бачення України. Куратори виставки – Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький, а також шість запрошених кураторів, які представляють різні культурні інституції Європи та Великої Британії.

Фільм

Фільм створено Hurricane Films (Ліверпуль) за участі Arthouse Traffic Films (Київ). У ньому українські митці презентують проєкт і розповідають, що для них означає Дім сьогодні.

Книга

У книзі зібрано вузіальні та текстові матеріали, які буде представлено у проєкті. Вона вийде друком на початку травня.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!