Харківський літмузей потрапив у п'ятірку номінантів світової премії The Webby Awards

. Фото: Вікторія Якименко

Платформа "Віртуальний ЛітМузей" була визнана однією з найкращих у світі в категорії "Мистецтво, культура та події" The Webby Awards. Це програмне забезпечення, створене Харківським ЛітМузеєм, було відібране як один з п'яти номінантів серед майже 14 000 конкурсантів. Про це команда Літмузею повідомила 6 квітня у Facebook.

Зараз команда музею бере участь у наступному етапі конкурсу, де вони мають шанс виграти дві нагороди: Webby та Webby People's Voice. Чи отримає застосунок відзнаку від The Webby Award, визначають представники Академії, а The Webby People’s Voice Award – приз "глядацьких симпатій", до якого можна долучитися онлайн.

Читайте також: Харківський літмузей, який став мейнстримом: шлях від маргіналів до маскульту

"Віртуальний ЛітМузей" – це проєкт, який був створений співробітницею музею Лідією Калашниковою за підтримки Українського культурного фонду. Для реалізації цього проєкту була зібрана команда харківських IT-фахівців та візуалізаторів під керівництвом Олексія Булата. Платформа доступна для використання в App Store та Google Play.

Це точна копія реконструкції Харківського літмузею від архітектурного бюро "Дроздов і партнери". Реалістичний 3D-простір мобільного застосунку – це новий формат подачі музейного контенту і презентації онлайн-виставок, який межує з грою, анімацією та відео, нестандартними підходами до демонстрації експонатів і взаємодії з відвідувачем.

Webby Awards (або Webbys) – це щорічна премія, яка відзначає досягнення в різних категоріях цифрових медіа, зокрема веб-сайтів, інтернет-реклами та маркетингу, соціальних мереж, мобільних застосунків та відеоконтенту. Вона проводиться Міжнародною академією цифрових мистецтв і наук і вважається однією з найпрестижніших нагород у галузі цифрових медіа. Премія Webbys проводиться з 1996 року, а переможців обирає журі, до складу якого входять експерти та інноватори в різних галузях. Серед попередніх конкурсантів – всесвітньо відомі компанії, такі як HBO, Netflix, Google і Apple TV.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!