Більше не приїдуть: Естонія заборонила в'їзд керівникам російського театру "Нітья" та відмінила гастролі

Естонський прапор. Unsplash

У вівторок, 4 квітня, кілька культурних центрів Естонії розірвали договір та відмінили гастролі російського театру "Нітья" з Єкатеринбурга. А влада Естонії заборонила в'їзд у країну на 3 роки керівникам театру. Про це повідомляє ERR.

Російська трупа "Нітья" мала показати 8 спектаклів у Естонії. Перші 2 відмінили через те, що в акторів закінчилася шенгенська віза, а інші два у містах Йихві й Тарту скасували у вівторок.

За словами голови відділу комунікації Міністерства культури Естонії Мееліса Компуса, театр з Єкатеринбурга виступав у 2019 році в Криму, коли український півострів був окупований Росією, й постійно гастролює по містах Російської Федерації.

"(...) Однозначно виникнуть сумніви, чи доречна така трупа на естонській сцені. Тому Міністерство культури у вівторок зв'язалося з Міністерством внутрішніх справ, щоб попросити оцінку, чи створює театр загрозу громадському порядку Естонії", – зазначив Мееліс Компус.

Читайте також: "Виїхала і танцює з росіянином. Історія української балерини Муромцевої"
Фото: instagram.com/nitya.official

Організатор театру "Нітья" в Європі Олександр Мельник розповідає, що завдяки шенгенській візі актори виступають у Євросоюзі, а санкції на російські театри ніхто не накладав. Тож він не розуміє, що стало причиною скасування виступів.

На сторінці театру в Instagram поки не з'явилася інформація щодо відміни спектаклів у Естонії. А в списку міст, де мають пройти концерти, є Гамбург, Берлін та інші європейські міста поряд із російськими Нєфтеюганском, Ульяновском тощо.

Що відомо

  • Естонський уряд заявив, що прибере з вулиць країни усі радянські пам'ятники. Проте "особливе питання" є щодо нарвського танку, що належить місту Нарва, в якому 88% населення складають росіяни.
  • Естонія заблокувала ще 53 сайти, які дозволяли дивитися заборонені російські телеканали. Але, як і раніше, жителі Естонії можуть отримувати контент російською мовою.
  • У столиці Естонії створять площу України. Таке рішення ухвалила мерія Таллінна. Віцемер наголошував, що необхідно отримати узгодження з боку різних відомств та провести публічне обговорення назви площі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!