Французький актор Ален Делон виставить свою колекцію творів мистецтва на аукціон

. Фото: THOMAS COEX/AFP via Getty Images

Понад 80 творів мистецтва з приватної колекції культового французького актора Алена Делона будуть виставлені на аукціон у червні. Про це 4 квітня повідомляє видання France24.

Його колекція творів мистецтва оцінюється в 4-5 млн євро і містить класичні роботи француза Ежена ДелакруаФранцузький художник доби романтизму. Малював історичні картини, іноді натюрморти та портрети, займався стінописом. та італійського митця Паоло ВеронезеІталійський художник епохи пізнього Ренесансу, представник Венеціанської школи.. Вони будуть показані в Нью-Йорку, Гонконгу, Женеві, Лондоні та Парижі, а 22 червня їх виставлять на аукціоні.

Ежен Делакруа, "Свобода, що веде народ", 1830, Лувр. Wikipedia

Паоло Веронезе, "Благовіщення", 1578, Галерея Академії, Венеція. Wikipedia

"Свій перший малюнок я купив саме в 1964 році, в Лондоні. З роками я придбав ще більше малюнків, портретів і скульптур, які зворушували мене, говорили зі мною і навіть іноді втішали мене", – розповів актор в каталозі для аукціоністів Bonhams Cornette de Saint Cyr у Парижі.

"Ці роботи супроводжували мене протягом багатьох років і були частиною мого життя".

Серед лотів – олійна картина Рауля Дюфі вартістю від 600 000 до 800 000 євро, і портрет Делакруа 1825 року вартістю до 600 000 євро (близько 650 000 доларів).

87-річний актор вже продав значну частину своєї колекції у 2007 році, коли заявив, що ненавидить ідею посмертних продажів, підготувавши підґрунтя для майбутнього аукціону з продажу понад 80 творів мистецтва.

У 2016 році він також продав деякі зі своїх колекцій вина, годинників і зброї.

Що відомо

  • У січні 2023 року Ален Делон узяв участь в аукціоні на користь України, надавши фотографію з фільму "Басейн".
  • 23 вересня 2022 року Президент України Володимир Зеленський подякував відомому французькому акторові Алену Делону за підтримку України і обмінявся з ним компліментами під час інтерв'ю українського президента Ouest-France.
  • У липні 2022 року Посольство України у Франції 18 повідомило про спільний із журналістською командою Cyril Viguier запуск проєкту солідарності з Україною, у межах якого Ален Делон читатиме вірші Тараса Шевченка.
  • Ален Делон — французький актор, продюсер, сценарист і режисер. Найбільшого визнання здобув завдяки своїй участі у фільмах "На яскравому сонці", "Леопард", "Чорний тюльпан".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!