Чому контракт з очільницею досі не підписали. Конфлікт Держкіно та Довженко-Центру

Колаж: Вікторія Желєзна / Суспільне Культура

У ефірі телемарафону очільниця Державного агенства з питань кіно Марина Кудерчук заявила, що її дуже непокоїть те, що переможниця конкурсу на посаду генерального директора Довженко-Центру Олена Гончарук досі не підписала контракт. У Центрі ж відповіли, що Гончарук зацікавлена в підписанні контракту, проте у трудовому договорі містяться пункти, відмінні від варіанту, за яким проводився конкурс.

"Переможниця конкурсу так і не підписала контракт, а займається більше тим, що придумує якісь причини, щоб подавати позови, заперечення, якийсь шантаж свого роду йде, щоб не приступати до своїх обовʼязків і не нести відповідальність за свою діяльність", — сказала Кудерчук.

За її словами, Держкіно звернулося до Держархіву і виявило, що предмети колекції Довженко-Центру не стоять на обліку.

Також Кудерчук додала, що будь-які закиди, що Держкіно хоче ліквідувати інституцію, — маніпуляція.

Водночас пресслужба Довженко-Центру в соціальних мережах опублікувала повідомлення, що ще 9 березня Олена Гончарук направила до Держкіно протокол розбіжностей щодо контракту зі своїми коментарями та пропозиціями викласти окремі пункти в іншій редакції.

За словами представників Центру, у трудовому договорі міститься пункт про право Держкіно "приймати рішення з питань ліквідації та реорганізації": "Тобто, фактично Держкіно при першій нагоді звільнить генерального директора, якщо той не виконає рішення, що стосуватиметься реорганізації Довженко-Центру".

"Олена Гончарук зацікавлена в укладенні контракту із органом управління на взаємно погоджених умовах і розраховує на такі ж наміри з боку Держкіно. Попри те, що зволікання із призначенням керівника, ба більше, із відповіддю на пропозиції до контракту, обмежує і блокує діяльність Центру", — додають у пресслужбі.

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.
  • 27 березня відбулося останнє підготовче засідання, і розгляд справи по суті призначили на 2 травня.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!