У Франції намагалися зняти з виставки картину про російські воєнні злочини. Авторку звинуватили у пропаганді педофілії

. Фото: Oliver Berg / Getty Images

Картина мисткині Міріам Кан під назвою "До біса абстракцію!" (fuck abstraction!) спровокувала скандальну реакцію серед консервативної частини французів після того, як була виставлена в Національному музеї "Токійський палац". Про це повідомляє видання ARTnews.

"До біса абстракцію!" – це нова картина швейцарської художниці Міріам Кан, яка наразі є об'єктом однієї з найбільших виставок в її кар'єрі. На картині зображений акт сексуального насильства над фігурою, чиї руки зв'язані. За бажанням, ви можете переглянути картину за посиланням.

У коментарі до полотна на виставці сказано, що твір зображає злочини проти прав людини, які російські солдати чинять в Україні. Мисткиня також вказала, що намалювала роботу після того, як побачила зображення масових поховань у Бучі, а також повідомлення про зґвалтування жінок і дітей в Україні.

"Це людина, чиї руки зв'язані, зґвалтована перед тим, як її вбивають і викидають на вулицю. Повторення насильства під час воєн має на меті не шокувати, а засудити".

Але консерватори у Франції дивляться на картину інакше. За їхньою версією, маленька фігурка на полотні – це неповнолітня, і що, демонструючи картину, Кан і "Токійський палац" заохочують експлуатацію дітей. Як наслідок, картина стала вірусною в соціальних мережах, де пости, що засуджують цю роботу, набрали тисячі лайків. Критики звинуватили художницю і музей у пропаганді педофілії та створили петицію з вимогою вилучити роботу з експозиції.

В одному популярному твіті журналістка Кароліна Парментьє, яка підтримувала ультраконсервативну Марін Ле Пен, написала: "В ім'я захисту дітей, як член Делегації з прав дітей, я прошу міністра культури прибрати його". А телеведучий Карл Зеро опублікував фотографію роботи в Twitter, назвавши її "нестерпною".

Проте міністерка культури Франції Ріма Абдул Малак виступила на захист картини, посилаючись на свободу вираження поглядів. А "Токійський палац" випустив заяву про те, що робота є відповіддю на реальні жахи, що відбуваються в Україні, і що вона жодним чином не зображує акт педофілії.

Шість дитячих правозахисних організацій згодом пролобіювали у французькому суді вимогу до "Токійського палацу" зняти картину з виставки. Але суд постановив, що картина може залишатися – у рішенні було зазначено, що картина Кан стосується злочинів, скоєних у Бучі під час російського вторгнення, тому не має бути відірвана від контексту. Суд також постановив, що Токійський палац зробив достатньо, щоб підготувати глядачів до шокуючого мистецтва Кан, надавши попереджувальні тексти.

Наразі, за даними музею, виставку побачили 45 000 людей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!