Документальний фільм "Чорнобиль 22" українського режисера Олексія Радинського увійшов до міжнародного конкурсу кінофестивалю короткометражних фільмів в Обергаузені.
Про що "Чорнобиль 22"
"Я давно хотів зробити фільм у Чорнобильській зоні, і буквально за кілька тижнів до вторгнення в лютому 22-го ми з колегами обговорювали можливість зробити проєкт у Чорнобилі", – розповів Радинський у коментарі для Суспільне Культура.
У стрічці, за словами режисера, історія окупації Зони розказана безпосередніми очевидцями російського вторгнення з-поміж колективу ЧАЕС. Створення фільму стало можливим тільки за сприяння з боку Державної агенції з управління зоною відчуження, оскільки доступ до Зони досі ускладнений з причин безпеки.
У межах "Проєкт Розплата: Україна свідчить", команда зробила кілька десятків глибинних інтерв'ю з очевидцями, які використала для фільму.
"Нам також вдалося досить уважно задокументувати життя деокупованої Зони відчуження, де внаслідок перебування росіян були порушені чимало природних та наукових процесів", – додав Радинський.
Прем'єра фільму відбудеться весною 2023 року.
Хто такий Олексій Радинський
Олексій Радинський – режисер і публіцист.
Його фільми уже показували на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Обергаузені, Інституті сучасних мистецтв (Лондон), DOK Leipzig, e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін) та у межах інших подій.
Зокрема у Обергаузені стрічки режисера брали участь тричі:
- 2015 – стрічка "Інтеграція"
- 2018 – "Київський фільм. перший епізод"
- 2019 – "Колір фасаду: синій"
Серед найвідоміших робіт:
- "Нескінченність за Флоріаном" – повнометражний документальний фільм про київського архітектора Флоріана Юр'єва
Головний герой фільму — київський архітектор, художник, музикант, поет і теоретик Флоріан Юр’єв. Він відомий як автор герба Києва у вигляді гілки каштана, а також архітектурного проєкту київської "Літаючої тарілки" на Либідській площі.
Фестиваль в Обергаузені
Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший і водночас найбільший кінофестиваль короткометражного кіно. Він проводиться щорічно з 1954 року.
У межах фестивалю проходять різні конкурсні програми: міжнародна, німецька, міжнародна дитячого та юнацького кіно і інші. Також відбувається вручення нагороди MuVi за найкраще музичне відео. Загальний призовий фонд складає 40 тисяч євро.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!