У ніч з 12 на 13 березня в Лос-Анджелесі відбулась 95-та церемонія нагородження премії "Оскар" від Американської Кіноакадемії. Приєднатись до трансляції можна було на телеканалі Суспільне Культура.
Нагороду отримав документальний фільм "Навальний" канадського документаліста Деніела Роера.
"Дякую академії, що відзначили наш фільм. Ті, хто робив це кіно, хто його уможливив – журналіст-розслідувач Христо Грозев, Марія Певчих. Вся наша родина – Юля, Даша, Захар – це родина Олексія Навального", – промовив режисер зі сцени.
На сцену також вийшла дружина Олексія Навального – Юлія. Вона зі сльозами на очах подякувала та звернулася до чоловіка, який зараз перебуває за ґратами. Жінка зазначила, що чекає, коли їхня "країна звільниться" і Олексій повернеться додому.
У центрі сюжету історія отруєння Навального в 2020 році. Канадський режисер Деніел Роер у своєму фільмі показав фрагменти інтерв'ю з самим Навальним, його дружиною, дочкою і журналістом-розслідувачем Христо Грозєвим.
Прем'єра фільму відбулася 25 січня 2022 року на кінофестивалі "Sundance". Режисер фільму, канадець Деніел Роер, охарактеризував картину як "історію однієї людини і її боротьби з авторитарним режимом".
У лютому біографічний документальний фільм про російського опозиційного політика Олексія Навального отримав премію BAFTA.
Також були номіновані:
- "Все, що дихає"
- "Вулкан кохання"
- "Вся краса і кровопролиття"
- "Будинок зі скалок"
Лук’ян Галкін, кінознавець, розповів про відбілювання "хороших" росіян у фільмі про Навального та перенаправлення фокусу на боротьбу України з Росією.
Про що "Будинок зі скалок"
Події розгортаються у притулку в місті Лисичанську на Луганщині. Дітей, які опинилися у непростих життєвих ситуаціях та неблагополучних родинах, забирають соцслужби. Там діти перебувають 9 місяців. Якщо батьки налагодили своє життя, дітей повертають до родин. Але таких сімей всього 5%. Решту зазвичай позбавляють батьківських прав.
Читайте також: "Азад Сафаров про номінований на "Оскар" документальний фільм "Будинок зі скалок"
Як до однієї номінації потрапили фільми про українських дітей та "хорошого руського", дивіться у відео.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!